אצת הספירולינה אשר זכתה לאינספור כינויים חיוביים היא חלק בלתי נפרד מהמהפכה המכונה בריאות טבעית. אצת הספירולינה היא אצה כחולה - ירוקה, הגדלה במים מתוקים ומכילה בתוכה קשת רחבה של רכיבים תזונתיים חיוניים כמו מינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון, חלבונים, אנזימים, כלורופיל ועוד…

היום, רבים מאיתנו פיתחנו מודעות לגבי אורח חיים בריא כאשר התזונה שלנו היא הבסיס לשמירה על גוף חזק, מאוזן, אנרגתי וכמובן בריא. היא מספקת לגוף כמות מעולה של חלבון מלא, ברזל, מגנזיום, אבץ, סידן, ויטמין C, ויטמין E, ויטמינים מקבוצת B, חומצות שומן חיוניות אותן הגוף לא מסוגל לייצר בעצמו כמו אומגה שלו, חלבון, חומצות אמינו חיוניות, סיבים תזונתיים - אלו ועוד משתתפים בקשת רחבה של תהליכים בגופנו.


אז מהן הסגולות של אצת הספירולינה, מדוע היא כל כך טובה לנו?

רבים מאיתנו סובלים ממצב המכונה תשישות או עייפות זמנית. באמצע היום או אפילו בזמן פעילות גופנית, לאו דווקא עצימה במיוחד אנו מרגישים חסרי אנרגיה, כאילו כל מה שאנחנו רוצים לעשות זה להיכנס למיטה הרכה והנעימה. מכיון ואצת הספירולינה עשירה כל כך ברכיבים תזונתיים חיוניים, היא תורמת לעלייה ברמות האנרגיה, לא סתם היא מכונה ״סופר פוד״…


נטו בריאות לעור

עם השנים, העור שלנו עובר מגוון של תהליכים וכן… ממש כמו הגוף, גם הוא מזדקן. קרינת השמש, נזקי הסביבה, המזון שאנו אוכלים - אלו ועוד מגבירים הופעה של כתמים וקמטים על העור. ספירולינה מסייעת להחזיר לעור את הברק והגמישות הטבעיים שלו. היא מכילה כמויות גבוהות של חומר המכונה כלורופיל המסייע בתהליך ניקוי הרעלים ובכך תורמת לתהליך התחדשות התאים.


תמיכה חיסונית ומניעת אלרגיות

אצת הספירולינה מסייעת להגביר את תהליך ייצור הנוגדנים בגוף, היא תורמת לייצור של חלבונים המסייעים להילחם במגוון סוגים של זיהומים, בולמת תנועה של רדיקלים חופשיים ואף יעילה במניעת היווצרות של דלקות. בנוסף, מזון העל המופלא הזה מסייע בחסימה של חומרים המכונים היסטמינים שמועדדים היווצרות תסמינים אלרגניים כמו נפיחות, עיניים דומעות, שיעול, נזלת ועוד.


שיפור המדדים

אצת הספירולינה מסייעת גם באיזון רמות לחץ הדם, הכולסטרול והסוכרים בדם וכך מפחיתה את הסיכוי להיווצרות של מחלות כרוניות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות לב וכלי דם.

לסיכום, אצת הספירולינה היא מזון המומלץ כמעט לכולם: לספורטאים, לצמחונים וטבעונים, למי שרוצה לשמור על גוף אנרגתי, חזק ובריא, היא נחשבת לאנטיביוטיקה טבעית ואף מסייעת באיזון הפעילות המוחית ובעלת השפעה המטיבה על מערכת העצבים, לכן מומלצת במצבים של בעיות קשב וריכוז.

התכולה הגבוהה של הכלורופיל תורמת להגברת את תהליך הייצור של תאי דם לבנים המסייעים בחיסול תאים נגועים המעודדים סרטן, זיהומים, דלקות ווירוסים מסוגים שונים. אצת הספירולינה נחשבת להשלמה תזונתית מעולה ומספקת תמיכה בתהליך הירידה במשקל והגנה על פעילותו של הכבד.