ספירולינה היא אצה כחולה-ירוקה ייחודית, בעלת תכונות רבות. מקורה הוא בעיקר בהוואי ומקומות אקזוטיים רבים. היא עשירה בוויטמינים, מינרלים, חלבונים ונוגדי חמצון המסייעים בין היתר לנקות את הגוף מרעלים, מתכות ופטרת. להפחית את רמות לחץ הדם והכולסטרול שלנו ולשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלנו.


ספירולינה תופעות לוואי:

אצות הספירולינה הן בריאות מאוד, לכן כיום ניתן למצוא אותן ברוב החנויות בתצורה של אבקה, פתיתים או כמוסות של תוספי תזונה. הן נחשבות לתוסף בטוח יחסית, כל עוד אנו נוטלים אותו לפי הוראות השימוש. למרות זאת, תמיד כדאי לנו להיוועץ ברופא לפני שאנו מתחילים לקחת תרופה או תוסף חדשים, במיוחד אם אנו סובלים מתופעה רפואית מסוימת או אם אנו נוטלים תרופות נוספות כרגע.

• אצות הספירולינה מגיעות אלינו מהים ולכן, יתכן ובתצורתן המקורית, הן עלולות להיות מזוהמות במתכות לא בריאות, חומרים שמזיקים לכבד שלנו וחיידקים שונים, שעשויים להזיק לגופנו. מסיבה זו, כאשר מכינים תוסף תזונה של ספירולינה, דואגים לנקות את האצה ולנקז ממנה את כל הלכלוכים שיתכן וספגה, בעת שהותה בים.
ספירולינה שלא טוהרה כראוי בתהליך הייצור, עלולה לגרום לנו לסבול מבחילות והקאות, כאבי בטן, חולשה כללית, תחושת צמא, נזקים לכבד, קצב לב מהיר, שוק ואפילו מוות.
מה שעלינו להבין מתופעות הלוואי הללו, שכדאי לנו לבחון מקרוב את תוספי התזונה שאנו רוכשים: את העמידות שלהם בתקנים, הרכיבים שמכילים התוספים והרמה בה טיהרו את אצות הספירולינה, לפני החדרתן לתוסף.

• היריון והנקה – עד היום אין מספיק מידע או מחקרים, שיאששו כי אם אנו בהיריון או מניקות, אנו יכולות ליטול את התוסף ספירולינה תופעות לוואי.

• ילדים הרבה יותר רגישים ספירולינה תופעות לוואי, לעומת מבוגרים. לכן, כדאי לנו לוודא כי הספירולינה שאנו רוכשים היא מאוד נקייה ולבחון את התגובה של ילדינו עם כמות קטנה של האצה, לפני מתן שימוש שגרתי. אנו אף יכולים להיוועץ ברופא או בנטורופת בנושא.

• מחלות אוטואימוניות – בין סגולות המרפא של הספירולינה, היא מסייעת לחזק את מערכת החיסון שלנו. עם זאת, כאשר אנו סובלים ממחלה אוטואימונית, מערכת החיסון שלנו תוקפת את גופנו וחיזוק שלה עלול להזיק לנו. לכן כדאי לנו להיוועץ ברופא לפני השימוש.

• אם אנו סובלים ממחלת הפנילקטונוריה, אין אנו יכולים ליטול ספירולינה.


להזמנה ישירה של ספירולינה - לחצו כאן