עצירות, זה קורה לכולנו אחת לכמה זמן. עובר יום, עוברים יומיים, לפעמים עובר אפילו שבוע שלם לפני שאנחנו מצליחים להתפנות. אצל רובינו זה עניין חולף אבל אצל רבים אחרים מדובר בבעיה כרונית. בין אם מדובר בעצירות מוחלטת או בהתפנות חלקית בלבד, מדובר בתופעה לא נעימה בכלל שגוררת אחריה שלל תופעות לוואי החל מנפיחות וגזים ועד לתחושת עייפות ובחילות.

המושג עצירות מתחלק בעיקרון לשתי קטגוריות: עצירות תפקודית שמשמעה הפרעה תפקודית של המעי הגס, ועצירות משנית שנובעת ממחלות, תרופות וסגנון חיים. לעצירות המשנית והתפקודית סיבות רבות ומגוונות, ביניהן: מחסור בסיבים תזונתיים בתזונה, הפרעות במאזן המלחים בגוף, לחץ ומתח נפשי ומגוון רחב של מחלות, כאשר לרוב, מדובר דווקא בסיבות הקשורות לתזונה ולאורך חיים ולכן חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה כשמתמודדים עם עצירות.

עצירות היא לא גזירת גורל וישנן דרכים רבות וטבעיות לחלוטין, לשחרר את המצב. מזונות רבים, בייחוד כאלה העשירים בסיבים תזונתיים, עוזרים לייעל את מערכת העיכול, כמו גם שיטות רבות להפחתת מתחים כמו עיסוק בספורט, יוגה ופילאטיס אשר הוכחו מדעית כיעילים לזירוז מערכת העיכול.   
 

שלב ראשון – אכלו ירקות ופירות לא מקולפים


ירקות חיים או מבושלים הם מקור מצוין לסיבים תזונתיים, אך חשוב לאכול אותם עם הקליפה שכן דווקא הקליפה היא זו שמכילה את ריכוז הגבוה של הסיבים. אכילה של ירקות אמנם לא תגרום לכם להשתחרר באופן מיידי, אך צריכתם על בסיס יומי תקל מאוד על מערכת העיכול שלכם ותעזור לה להשלים את פועלה כראוי. בנוסף כדאי לצרוך דגנים מלאים כמו אורז מלא, לחם מחיטה מלאה, שיפון, שעורה וכו', ותמיד להעדיף אותם על פני הדגנים הפשוטים שכן גם הם עשירים מאוד בסיבים תזונתיים. גם פירות יכולים לעזור - השזיף עצמו עשיר מאוד בסיבים תזונתיים, אך בצורתו המיובשת הוא מכיל אחוז גבוה של סוכרים פשוטים אשר עוזרים למים לחדור למערכת העיכול ובכך לרכך את היציאות. השילוב בין הסיבים לסוכרים יוצר שילוב מנצח. צריכה של שזיפים מיובשים או מיץ שזיפים מיובשים, יכולה להועיל באופן כמעט מיידי, ולעזור לכם לשחרר את הסתימה.    

 

שלב שני – שלבו בתזונה היומית פרוביוטיקה


דרך נוספת להקל על מערכת העיכול שלנו ולמנוע עצירות היא ע"י נטילת פרוביוטיקה. פרוביוטיקה היא בעצם מערכת של  חידקים "טובים" אשר אנחנו מכניסים למערכת העיכול שלנו באמצעות קפסולות מרוכזות. כל קפסולה מכילה מיליוני חיידקים טובים אשר תפקידם הוא להקל על מערכת העיכול, להילחם בחיידקים מזיקים ולמנוע שלל תופעות כמו נפיחות, גזים וכמובן- עצירות.

 

שלב שלישי – כמוסות טבעיות לשחרור עצירות


דרך נוספת להקל על מערכת העיכול ולמנוע עצירות לאורך זמן, היא ליטול תוסף תזונה המיועד לטיפול בעצירות. פרש די היא פורמולה מאה אחוז טבעית המסייעת להחזיר את האיזון למערכת העיכול. כל קפסולה מכילה שילוב של סיבים תזונתיים, אנזימי עיכול, ועשרה זנים שונים של פרוביוטיקה.

פרש די הינה פורמולה ייחודית בכך שהיא נותנת מענה מיידי לתחושת האי נוחות לאחר הארוחה, אך גם מהווה פתרון לטווח הארוך בכך שהיא מחזירה את האיזון למערכת העיכול.

להזמנה ישירה של פרש די - לחצו כאן