קיימים אינספור סוגים של דיאטות כאשר אחת הידועות שבהן מכונה דיאטה לפי סוג דם, גישה תזונתית אשר פותחה על ידי הנטורופת פיטר ד’אדאמו. לטענתו, סוג הדם שלנו הוא הגורם החשוב ביותר על פיו אדם צריך להתנהל כאשר הוא בוחר לצרוך מזונות מסוימים. בנוסף, על פי גישה זו סוג הדם שלנו מעיד גם על הסיכוי שלנו לחלות במחלות מסוימות ואיזו פעילות גופנית מתאימה לנו. סוג הדם משפיע על רמת האנרגיה של הגוף, יעילות השריפת הקלוריות ועוד…

דיאטה לפי סוג דם - איך זה עובד?

את הדיאטה נהוג לחלק לארבע קבוצות על פי סוגי הדם הקיימים.
את קבוצת הדם O, מכנה פיטר ״הצייד״ - סוג הדם הנפוץ ביותר וכנראה גם הקדום ביותר. אותם אנשים בעלי סוג דם זה צריכים להימנע מאכילת מוצרי חלב ותירס אך כן להקפיד לשלב בתפריט בשרים, עופות ודגים.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

קבוצת הדם A מכונה ״החקלאי״ ולה מומלץ לצרוך כמה שיותר מזונות מן הצומח כמו דגנים, פירות וירקות. קבוצת דם B מכונה ״הנווד״ וכאן מדובר באנשים המאופיינים במערכת חיסונית חזקה ומערכת עיכול גמישה מאוד והם צריכים להימנע מאכילה של עגבניות, עדשים, תירס ומוצרי חיטה. לאנשים עם סוג דם B מומלץ לאכול מוצרי חלב דלים בשומן, בשר, פירות וירקות. הקבוצה האחרונה היא קבוצה AB המכונה ״האניגמה״. על אנשים אלו יש להימנע מאכילה של בשר ועוף אך להקפיד על אכילה של מוצרי חלב, טופו ופירות ים.

דיאטה לפי סוג דם - יתרונות וחסרונות

לדיאטה זו אין ביסוס והתיאוריה איננה מבוססת על מחקר וזה אולי החיסרון הבולט ביותר שלה. בנוסף, מדובר בדיאטה שמגבילה אותנו ביחס למזונות שמותר לנו לצרוך אך היתרון שלה הוא בכך שנמצא כי היא מסייעת לאזן את רמות הכולסטרול בדם.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

Super Food Diet Banner new1