עשב החיטה הוא מזון-על ייחודי, הופק מהנבטה של זרעי חיטה. בימי קדם, המצרים לא תהו אם עשב חיטה אבקה או מיץ – הם תהו מהו צמח הפלא הזה, שמעניק להם סגולות מרפא כה יוצאות דופן? כבר לפני 5000 שנה, היו המצרים טוחנים את עשב החיטה למיץ. השאלה היא אם כיום, החידוש הטכנולוגי גרע או הוסיף לעשב החיטה שלנו? האם כדאי לנו לטחון את עשב החיטה לאבקה או לשתות אותו כמיץ?


עשב חיטה אבקה או מיץ – יתרונות עשב החיטה:


  • מאט את תהליך ההזדקנות של העור – נוגדי החמצון שמכיל עשב החיטה, תורמים להאצת תהליך ניקוי תאי העור הישנים מגופנו וייצור תאי עור חדשים; צעירים, בריאים, מתוחים ובעלי מגע נעים ורך. בנוסף, נוגדי חמצון מאיצים את תהליך ההחלמה של פצעונים או נגעים בעור. לוויטמין C יש תפקיד עיקרי בייצור הקולגן – החלבון אשר מרכיב את העור שלנו ושומר עליו מתוח לאורך השנים.

  • מגדיל את אספקת החמצן בגופנו – עשב חיטה אבקה או מיץ מכיל כלורופיל - מולקולה ירוקה, אשר הכרחית לתהליך הנשימה של הצמחים. הכלורופיל דומה מאוד בהרכב שלו להמוגלובין – חלבון, שתפקידו הוא להעביר חמצן בגופנו ממחזור הדם לתאים השונים. בשל הדמיון, גופנו מצליח להמיר את מולקולת הכלורופיל למולקולת המוגלובין, ועל ידי כך להגדיל את רמות החמצן בגופנו. יותר חמצן בגופנו מייעל תהליכים פיזיים בגופנו ומסייע לנו להיות ערניים יותר, אנרגטיים יותר וקשובים יותר לסביבה שלנו.

עשב חיטה אבקה או מיץ:


כדי לענות על השאלה עשב חיטה אבקה או מיץ , ראשית כדאי לנו לחשוב מהו השוני בין עשב חיטה טבעי לעשב חיטה כמיץ או כאבקה. עשב החיטה הטבעי גדל באיכות גבוהה ומכיל שפע של מינרלים, ויטמינים ונוגדי חמצון. אותו עשב טרי יצר את המיץ או האבקה של עשב החיטה.

משום שהאבקה והמיץ נוצרו שניהם מעשב חיטה טבעי – לא קיים הבדל בין השניים. לכן, התשובה לשאלה - עשב חיטה אבקה או מיץ היא פשוט - כן. הדבר היחידי שנשאר לנו לתהות לגבי עשב החיטה, הוא האופן שבו אנו רוצים לצרוך אותו.