עשב חיטה הוא אחד המזונות העשירים ברכיבים תזונתיים החיוניים לגופנו והשתתף במאות של מחקרים בשנים האחרונות. עשב חיטה מונע סוכרת, סרטן, מחלות כבד, מעיים ומתפקד כמנקה אבסולוטי של רעלים, מתכות ופסולת מהגוף. עשב חיטה מכיל אנזימים רבים אשר אחראים על פעולות פיזיולוגיות רבות ביניהן תפקוד תקין של מערכת העיכול וחילוף החומרים. האנזימים שבעשב חיטה פועלים כזרזים ומפרקים חלבונים, פחמימות, שומנים ואף מייצרים הורמונים שונים ו-DNA. מחסור באנזים כלשהו בגוף יכול לפגוע באנזים אחר ובכך להעלות את רמת החשיפה של הגוף למחלות וזיהומים.

 

 

איך לחיות את החיים בדרך הטבעית - עשב חיטה ובריאות

 

מחקר שהתפרסם באוגוסט 2011 והתבצע עבור מחלקת גסטרו בהודו, חקר את השפעותיו של עשב חיטה על מחלת הסוכרת ומחלות כרוניות רבות נוספות. שם המחקר הוא: Living life the natural way -Wheat grass and health.

המחקר מדבר על ערכיו התזונתיים הרבים של עשב החיטה המסייעים לו לפעול כנוגד סרטן, נוגד חמצון, נוגד בקטריות ועל יעילותו של עשב החיטה לפעול כנגד מחלת הסוכרת, סרטן, מחלות כליות, טרשת עורקים ועוד. עשב החיטה על פי המחקר מסייע בבניית כדוריות דם אדומות ומחדש את תאי הרקמות בצורה טובה. בנוסף עשב חיטה מעלה את רמות האנרגיה בגוף ומאזן אותו.

 

 

עשב חיטה בהודו

 

בהמשך למחקר עשב חיטה הוא חלק בלתי נפרד מהרפואה בהודו כבר למעלה מאלף שנים, שם מאמינים בתכונות הריפוי המדהימות של הצמח. עשב חיטה מכיל רכיבים רבים המסייעים להורדת לחץ דם, רמות כולסטרול גבוהות ובכך עשב חיטה מסייע לטיפול במחלת הסוכרת, מפחית ומונע את התסמינים המלווים אותה כגון השמנת יתר, נפיחויות ובצקות, סיכון לפתח טרשת עורקים, מגביר את זרימת הדם ועוד. בין רכיביו העיקריים של עשב החיטה הם סידן, ברזל, מגנזיום, כלורופיל, חלבון, ויטמין C, קומפלקס של ויטמין B, מקור לחלבונים ולחומצות אמינו חיוניות. בנוסף עשב חיטה מכיל סיבים תזונתיים ואנזימי עיכול. על פי המחקר אחד הגורמים להעלאה באחוזי האנשים החולים במחלת הסוכרת ובתופעות הלוואי סביב המחלה הוא מחסור בסיבים תזונתיים. מכיוון שעשב חיטה עשיר בסיבים הוא מסייע למנוע את מחלת הסוכרת, מאזן את רמות הסוכר בדם ונחשב למזון אנטי סוכרתי ברמה גבוהה.

 

שווה לבדוק גם את צמח המורינגה, הנחשב יעיל במיוחד נגד סוכרת.

 

http://functionalfoodscenter.net/files/49461571.pdf