פוספטידיל-סרין הוא תרכובת שומנית, המרכיבה עשרים אחוז ממבנה קרומי התא שלנו, הלוא הן ממברנות התא שלנו. מטרתן של ממברנות התא, היא להעביר חומרים אל תוך התא, כדי להזין אותו ולפלוט מהתא פסולת, שתצא מגופנו.

פוספטידיל-סרין מינון - יתרונות

 
  • משפר סימפטומים של מחלת האלצהיימר – קיים קשר ישיר בין פוספטידיל-סרין ויכולות הקשב, ההבנה והזיכרון שלנו. מה שמסייע לנו לשמר זיכרון ולהעביר מידע במוחנו, הוא מוליך עצבי הקרוי אצטילכולין. פוספטידיל-סרין מגביר את ההפרשה של המוליך העצבי הזה ומגביר את כמות הקולטנים על כל תא, כך שנצליח לספוח כמה שיותר מהמוליך העצבי הזה. ככל שגופנו יצליח להפריש ולספוג יותר אצטילכולין, כך נשמר את הזיכרון שלנו לאורך זמן ונמנע הידרדרות שלו בעתיד.

  • נאבק בדיכאון - פוספטידיל-סרין מגביר את הפרשתם של מוליכים עצביים נוספים, כגון הדופמין, אשר מסייע לנו להישאר מאושרים יותר והסרוטונין, אשר מסייע לנו להיות רגועים יותר.

  • משפר סימפטומים של מחלת הפרקינסון – בנוסף לעובדה שהוא הופך אותנו למאושרים יותר, לדופמין תחומי אחראיות נוספים, כגון שליחת מסרים לשרירים כיצד לנוע כיאות. חולי פרקינסון סובלים מרעידות בכל הגוף, בשל מחסור בדופמין. מחקרים רבים אף מוכיחים כי לרוב האנשים שחולים בפרקינסון, אכן קיים חסך של פוספטידיל-סרין. מחקרים מאמתים כי אנשים שנוטלים פוספטידיל-סרין וסובלים מפרקינסון אכן משפרים את התפקוד שלהם, הודות לעלייה ברמות הדופמין בגופנו.

פוספטידיל-סרין מינון

  • פוספטידיל-סרין מינון עבור אדם בוגר:

המינון המומלץ של פוספטידיל-סרין עבור מבוגרים כיום הוא 300 מיליגרם ליום. כדאי לנו ליטול כמוסות של 100 מיליגרם ביום, שלוש פעמים ביום, יחד עם הארוחה. נראה כי כאשר נוטלים כמות כזו של התוסף ביום, אכן ניתן להבחין בשינויים אפקטיביים באורח החיים שלנו. בנוסף, עם השנים, ניתן לשים לב כי הירידה הקוגניטיבית איננה משמעותית.

  • פוספטידיל-סרין מינון עבור ילדים ומתבגרים:

המינון המומלץ של פוספטידיל-סרין עבור ילדים ומתבגרים עומד כיום על 200 מיליגרם ליום, שמומלץ ליטול יחד עם הארוחה, בכמוסות של 100 מיליגרם כל אחת.


יש לציין כי ההשפעות של פוספטידיל-סרין הן לטווח ארוך, מינימום של שלושה חודשים. הסיבה לכך היא שמדובר בתהליך של בנייה המתרחש במערכת העצבים שלנו. זהו תהליך הדורש זמן ולכן, יש להיעזר בסבלנות ולהמתין לתוצאות איכותיות.


להזמנה ישירה של פוספטידיל סרין - לחצו כאן