מהי תופעת פטרת הציפורניים וכיצד ניתן לטפל בה?

פטרת הציפורניים היא סוג של זיהום התוקף אחוז גבוה מהאוכלוסיה בישראל, זיהום בעל קשר ישיר לגיל שלנו. השכיחות של הפטרת הרבה יותר גבוהה בציפורני הרגליים וניתן למנוע התפתחות מוקדמת שלה, זאת במידה ואנו מבחינים כי משתנה פתאום צבע הציפורן או לחלופין חלים עיבוי או התפצלות שלה.

אנשים אשר נוהגים לנעול נעליים סגורות ברוב שעות היום, בעלי חשיפה גבוהה יותר להידבק בפטרת הציפורניים. באופן כללי אנשים הנדבקים בפטרייה אינם חשופים למחלות, אך הבעיה היא שהפטרת מהווה אצל רוב האנשים הסובלים ממנה פגיעה אסתטית ואף עלולה להתפשט לעור או לציפורניים אחרות, לכן חשוב לטפל בה. הגיינה היא אחת הדרכים היחידות למנוע הידבקות בפטרת הציפורניים.

משמעותה של היגיינה בכל הקשור לפטרת בציפורניים היא קודם כל להחליף בכל יום לגרביים נקיות. בנוסף יש להשרות את הרגליים בימים חמים אפילו פעמיים ביום, לשמור על רגליים יבשות ובמקלחות משותפות כמו בצבא או בטיולים, מומלץ מאוד לנעול כפכפים.

ציפורניים אדומות

מהם דרכי הטיפול בפטרת הציפורניים?

ראשית ההמלצה של רוב הרופאים היא לבצע בדיקה שתאשר שאכן נדבקתם בפטרת הציפורניים, זאת בכדי להתאים את הטיפול לבעיה הספציפית. במעבדה לוקחים דגימה מהציפורן אותה בודקים בתנאים מיקרוסקופיים.

10 ימים לפני הבדיקה אסור למרוח שום משחה או קרם. יש מגוון של טיפולים בפטרת הציפורניים חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. ישנם תכשירים כמו לקים וקרמים אותם מורחים על פי המלצת הרופא או טיפול בכדורים. בנוסף קיימים תוספי תזונה מגוונים המסייעים לשמור על ציפורניים חזקות, תומכים בפעילותה של המערכת החיסונית ובעלי תכונות אנטי פטריתיות.

מערכת חיסונית שאינה מאוזנת היא אחת הסיבות להדבקות בפטרת. ויטמינים ומינרלים כמו ויטמין סי, סידן ואבץ תורמים גם הם לחיזוק הציפורניים ומסייעים למנוע התפצלות שלהן החושפת אותן לפטרייה. גם חומצות אמינו חיוניות חיוניות לתמיכה בחיזוק שכבת הקראטין.

יחד עם זאת, בכדי להימנע מהידבקות בפטרת הציפורניים חשוב להקפיד לגזור אותן בצורה ישרה, לשמור על עור נקי ולהקפיד להשתמש בגרבי כותנה. הבשורה המצערת היא שלאנשים שסובלים מפטרת בציפורניים קשה מאוד להיפטר ממנה שכן הפטרת פוגעת בחוזק הציפורן וזו גודלת בצורה איטית. לכן לעיתים הטיפול נמשך חודשים ארוכים. הסוד להצלחה הוא התמדה והרבה סבלנות.

שמן אורגנו - הטיפול האופטימלי לפטרת בציפורניים

בין הצמחים היותר נחקרים בשנים האחרונות הוא שיח האורגנו. מסתבר שהוא נחשב לבין צמחי המרפא העוצמתיים והיעילים לטיפול במגוון של זיהומים, בקטריות ופטריות. יש בו שני חומרים פעילים - קרווקרול ותימול - בעלי תכונות אנטי פטרייתיות ואנטי בקטריאליות עוצמתיות.

לסיכום, אם אתם סובלים מפטרת הציפורניים ומתקשים להיפטר ממנה, הקפידו לצרוך תוספי תזונה שיתמכו ויחזקו את המערכת החיסונית שלכם ויחד עם זאת, נסו את שמן האורגנו שיסייע פעם אחת למנוע הידבקות של הפטרת בעור ובציפורניים אחרות ופעם שנייה יסייע לכם לטפל בבעיה ואף להיפטר ממנה.