פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות נשמע כפעולה שהיא כמעט בלתי-אפשרית, אך האמת היא שאין פרקטית ממנה. בסופו של דבר, אימון משקולות הוא אימון אינטנסיבי והדרגתי, שדורש הרבה ציוד וזמן. אימוני משקולות אף עשויים להיות מסוכנים ללא תמיכה, שכן מדובר במשקל מאסיבי. כדי שנוכל ליהנות פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות, כל שעלינו לעשות הוא להכיר את השיטות.פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות – תרגילים:

• שכיבות סמיכה – פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות, מצריך מאיתנו לחזק את שרירי הגב העליון שלנו ובעיקר את שרירי הידיים שלנו. זהו בדיוק מה ששכיבות סמיכה עושות. כדאי לנו לנסות ולהתחיל משכיבות סמיכה פשוטות, כאשר הרגליים שלנו מקופלות ולאט-לאט להתקדם לשכיבות סמיכה מלאות.


• עליות מתח – כדי לייצר פיתוח שרירים ללא משקולות, עלינו לעבוד בעיקר על שרירי הידיים שלנו, בהם מתמקדות עליות המתח: אם ננצל את טווח התנועה שהתרגיל מאפשר לנו, נוכל לאמץ את כלל שרירי הידיים שלנו ועל ידי כך – פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות.


• סקוואטים (כריעות ברך) – כריעות הברך מפעילות הרבה מהשרירים שלנו, בעיקר את שרירי הרגליים והגב התחתון. כדי להצליח פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות, עלינו לחזק את החלק התחתון של גופנו, כך שיוכל לתמוך במסה של חלקו העליון של גופנו. סקוואטים אף תורמים לבריאות הגב וחיזוק הגב.פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות – אבקות חלבון:

דרך נוספת פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות, היא להגביר את האיכות שאנו מפיקים מכל אימון שאנו מבצעים. כדי לעשות זאת, אנו יכולים לשקול לצרוך אבקות חלבון. מדובר באבקות המורכבות ממיי גבינה, קזאין או סויה, שמטרתן היא להעשיר את גופנו בחלבונים רבים, שיסייעו לבנות את מסת השריר שלנו, לחזק את גופנו, לייעל את התפקוד שלנו תוך כדי האימון ולהפחית את הנזקים, מהם אנו עלולים לסבול לאחר האימון.

ככל שריכוז החלבונים באבקת החלבון גבוה יותר, כך גופנו מקבל יותר מזון לשרירים שלנו, שיתרום פיתוח שרירי ידיים ללא משקולות, כל עוד נקפיד על שגרת אימונים.