האסוציאציה הראשונה של רובנו למשמע המילה "חיידקים" היא לרוב שלילית, שהרי חיידקים הם מקור למחלות רבות - אבל ישנם גם חיידקים "טובים", שמחזקים את מערכת החיסון, משפרים תהליכי עיכול ומפחיתים זיהומים ותופעות לוואי שמקורם באנטיביוטיקה.


דוגמה מצוינת לאותם חיידקים רבי תועלת היא הפרוביוטיקה של נוטרי-די: כמוסות המכילות לא פחות מ-12 מיליארדי חיידקים, מעשרה זנים שונים, ושכולם יחד מחוללים פלאים בגופנו.


מהי פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה היא שם כולל למזונות ותוספי מזון שיש בהם חיידקים "טובים".

הפירוש המילולי של השם הוא למען החיים (ביוונית "פרו" פירושו למען, ואילו "ביוטיקה" היא חיים) והכוונה היא כמובן לתרומה המשמעותית של אותם חיידקים ידידותיים לבריאותנו.

בפרט מועילה לנו הפרוביוטיקה כשאנחנו סובלים ממחלות חורף שונות, מזיהומים במעיים, מדלקות במערכת העיכול ומהשפעות הלוואי המזיקות של שימוש מתמשך באנטיביוטיקה (שמחסלת לא רק את החיידקים שהובילו למחלה שבגינה התחלנו לקחת אנטיביוטיקה אלא גם את אלה הטובים שנמצאים בגופנו באופן טבעי).


מה מייחד את הפרוביוטיקה של נוטרי-די

בזכות האיכויות החשובות הפכה הפרוביוטיקה למוצר פופולרי מאוד, כך שכיום כל מי שזקוק לה (כמעט כולנו, בעצם) יכול לבחור תוסף מזון מבין מבחר רחב של אפשרויות. אחת הטובות ביותר שבהן היא הפרוביוטיקה של נוטרי-די, שכאמור כל כמוסה שלה מכילה לא פחות מ-12 מיליארדי חיידקים ידידותיים מ-10 זנים שונים שביחד יוצרים סינרגיה רבת עוצמה.


זני החיידקים הם

1. קזאי (Casei) - חיידק שמאיין שלשולים וכן מחזק את פעילותה של המערכת החיסונית.

2. ברבה (Breve) - חיידק שמונע התרבות של בקטריות מזיקות.

3. ביפידובקטריום לקטיס (Bifidobacterium Lactis) - חיידק אשר מחזק את מערכת החיסון ומפחית את הסיכוי ללקות במחלות שונות, דלקות ואלרגיות למזונות.

4. ביפידום (Bifidum) - חיידק שמחסל פטריות וחיידקים מזיקים בנרתיק ובמעיים.

5. רמנוסוס (Rhamnosus) - חיידק שמונע היווצרות דלקות בדרכי השתן ומסייע לטפל בכאלה שכבר נוצרו וכן אפקטיבי כנגד פטריות בדרכי השתן.

6. לונגום (Longum) - חיידק שמונע עצירויות ושלשולים וכן מפחית את הסיכון ללקות בסרטן המעי הגס.

7. סטרפטוקוקוס תרמופילוס (Streptococcus Thermophilus) - חיידק שמייצר אנטיביוטיקה טבעית למלחמה בפטריות וחיידקים מזיקים.

8. פלנטארום (Plantarum) - חיידק שמפחית רגישות לאלרגיות.

9. לקטובצילוס לקטיס (Lactobacillus Lactis) - חיידק אשר משפר תהליכי עיכול ומפחית את הסיכון ללקות בסרטן המעי הגס.

10. אסידופילוס (Acidophilus) - חיידק יעיל במיוחד בכל הקשור לפעילות מערכת העיכול ולטיפול בהפרעות בעיכול.

חשוב להדגיש כי האסידופילוס הנכלל בפרוביוטיקה זו הינו פיתוח ייחודי שנהנה מאפקטיביות גבוהה במיוחד.


היתרונות הנוספים של פרוביוטיקה 12 מיליארד של נוטרי-די

בנוסף להיותה נבחרת מנצחת של 10 זני חיידקים שונים שתורמים לגוף במגוון דרכים ומייצרים סינרגיה רבת עוצמה, נהנית הפרוביוטיקה 12 מיליארד של נוטרי-די מיתרונות חשובים נוספים: היא עמידה בחומציות של הקיבה, אפקטיבית במיוחד במצבי חולי של מערכת העיכול (הן כרוני דוגמת קרוהן, מעי רגיז וקוליטיס, והן אקוטי - שלשולים ועצירויות) ובנוסף מסייעת גם למעוניינים לרדת במשקל.

עוד כדאי לדעת כי רכישה ב"טבע בריא" מבטיחה תאריך תפוגה של לפחות עוד שנה, מחיר אטרקטיבי במיוחד, חותמת כשרות ואפשרות להחזיר את הפרוביוטיקה במידה והתחרטתם (בכפוף לתקנון).