פרוביוטיקה היא תוסף תזונה, המורכב מחיידקים בריאים, המצויים באזור המעיים שלנו. יש לנו במעיים מעל 500 זנים שונים של חיידקים ברגע נתון, כאשר ביניהם, יש גם חיידקים שמסייעים לתהליכים בסיסיים בגופנו. החיידקים הפרוביוטים מסייעים למעיים לברור את המזון, להיפטר מרעלים ומזיקים ולחזק את המערכת החיסונית. מסיבה זו, בהחלט כדאי לנו לשלב פרוביוטיקה בעת היריון וגם בשלבי ההנקה.

 

 

פרוביוטיקה בהנקה – יתרונות


  • מסייעת לפתח פלורת מעיים – לאחר שהתינוק הקטן שלנו נולד, אנחנו כה מאושרות ורוצות להעניק לו את כל הטוב שאנו יכולות. לכן, המומלץ ביותר הוא כמובן להיניק אותו. פלורת המעיים של התינוק שלנו נבנית מהיום בו נולד ועד תום החודש הראשון, לכן מהותי להזין אותו בכל הטוב שמכיל חלב האם. הפרוביוטיקה מכילה חיידקים המתגוררים במעי ומסייעים לבנות פלורת מעיים תקינה וחזקה, שתצליח להתמודד עם בעיות עיכול, רעלים או זיהומים. אף ניכר כי תינוקות שקיבלו פרוביוטיקה בהנקה נטו לסבול מפחות שלשולים או עצירויות.

  • מסייעת לפתח את המערכת החיסונית – המעיים שלנו מכילים תאים רבים של מערכת החיסון ולכן, מהותי שמצב המעיים שלנו יהיה תקין, כדי שמערכת החיסון שלנו תפעל כראוי. אם אנו נוטלות פרוביוטיקה, אנו מעבירות חלק מהחיידקים הידידותיים שלנו לתינוק שלנו ומסייעות לו לחזק את המערכת החיסונית שלו, לפתח אותה בצורה מהירה יותר ולהטמיע בו סיבולת לאנטיגנים שונים.

  • מסייעת לשמור על עור בריא – לתינוקות רבים יש נטייה לפתח פריחות, אקזמה או יובש בעור, במשך השנתיים הראשונות לחייהם. כאשר אנו נוטלות פרוביוטיקה, אנו מעבירות לתינוק שלנו את החיידקים הידידותיים, המסייעים לחזק את מערכת החיסון של התינוק שלנו ולגונן עליו מפני אקזמה. החיידקים הפרוביוטים אף נוטלים חלק בשימור העור שלנו לח, נקי ובריא: הם מסייעים להגביר את ספיגתם של חלבונים ונוגדי חמצון שונים, המסייעים לבנות את העור, מאיצים את תהליך הייצור של תאי עור חדשים ושומרים על העור לח, בוהק ונעים למגע.
 

פרוביוטיקה בהנקה – מינון:מומלץ ליטול בין כמוסה אחת לשתי כמוסות של פרוביוטיקה ביום, על קיבה ריקה, בבוקר או בליל. כדאי ליטול את התוסף כחצי שעה לפני ארוחה.
תמיד מומלץ להיוועץ ברופא בנוגע למינונים מדויקים, בייחוד אם אנו נוטלות תרופות נוספות או תוספים נוספים, תוך כדי הנקה.