אינספור מחקרים נעשו בשנים האחרונות על יתרונותיה של פרוביוטיקה לגוף האדם. מסתבר שפרט לעובדה שאותם חיידקים פרוביוטיים ידידותיים מסייעים לשמירה על פלורת מעי מאוזנת ומפחיתים את הסיכוי להיווצרות של פטריות, זיהומים ודלקות במעיים ובמערכת העיכול מסוגים שונים, יש לאותם חיידקים גם השפעות נוספות על מערכת החיסון, על מערכת העצבים ועוד. במאמר הבא נציג בפניכם את מרבית היתרונות הללו, נסייע לכם בבחירה של תוסף פרוביוטיקה הכי חזקה ונסביר קצת על תכונותיהם של החיידקים השונים הנמצאים בפורמולות המומלצות.

 

הקשר בין חיידקים פרוביוטיים לסטרס

אז אחרי שנכתבו למעלה מ-3,000 מאמרים הקשורים לסגולות הפרוביוטיקה ולחיידקים הידידותיים ופורסמו למעלה מ-1,500 מחקרים אפשר להסיק כי רכיבים רבים החיוניים לגופנו כמו למשל נוגדי חמצון, אנזימי עיכול, ויטמינים, מינרלים וחלבונים נוצרים בגוף כתוצאה מאיזון בפלורת המעיים כלומר כאשר החיידקים הטובים עושים את העבודה שלהם כמו שצריך ולא נותנים לחיידקים הפתגוניים להשתלט. נטילת תוסף פרוביוטיקה עוזר לגוף שלנו בתהליך חילוף החומרים ואף מגן עליו מפני סוגים שונים של מחלות וזיהומים. יחד עם זאת, הוכח כי פרוביוטיקה העשירה בחיידקים פרוביוטיים בעלת השפעה גם על המוח ועל מערכת העצבים כלומר היא עוזרת לנו להפחית מצבי מתח אשר משפיעים בצורה שאיננה בריאה למערכת העיכול והמעיים. הרי כבר כולם יודעים על הקשר שבין לחץ מוגבר ומתח לבין תופעות כמו עצירות ומעי רגיז.

 

מה זו פרוביוטיקה חזקה?

פרוביוטיקה חזקה היא פרוביוטיקה שעשירה בסוגים שונים של חיידקים פרוביוטיים, עדיף לפחות 10 זנים שונים של חיידקים ובכמות מספקת. דוגמא מצוינת לכך היא פרוביוטיקה 25 מליארד חיידקים ידידותיים של נוטרי די. העובדה שהיא משלבת 10 סוגים שונים של חיידקים מאפשרת לגוף להנות מכל התכונות של אותם חיידקים וככה לאזן את הגוף ממקומות שונים בין אם זה המערכת החיסונית, מערכת העיכול והמעיים, הנרתיק, מערכת השתן ועוד.

 

בנוסף, מסתבר שפרוביוטיקה דוגמת פרוביוטיקה 12 מילארד חיידקים של נוטרי די מסייעת באיזון לחץ הדם בשל העובדה שהיא מכילה מגוון רחב של זני חיידקים. אין ספק כי נטילת פרוביוטיקה 25 מליארד חיידקים עוזרת לשפר את איכות החיים שלנו, תורמת לחיזוקה של המערכת החיסונית אצל ילדים, נשים, גברים, נשים הרות ומניקות, ספורטאים ומבוגרים, מגנה על הגוף מפני מחלות, זיהומים ופטריות מסוגים שונים ומעודדת פלורת מעיים מאוזנת, מערכת עיכול מתפקדת וייצור תקין לצד ספיגה אופטימלית של מגוון רכיבים תזונתיים להם גופנו זקוק כמו מינרלים, ויטמינים, אנזימים ועוד.