הידעתן שגלולות למניעת היריון פוגעות במאזן החיידקים הפרוביוטיים? חשוב שתכירו את תוספי הפרוביוטיקה הנכונים לכן, ותקפידו שיכילו גם חד-סוכר חשוב. הנה כל מה שצריך לדעת על פרוביוטיקה לנשים

מהי פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה היא תוסף תזונה המכיל חיידקים פרוביוטיים – חיידקים ידידותיים שמסייעים לגוף להאיץ את תהליך העיכול, לשמר פלורת מעיים תקינה, לאזן תהליכים ביולוגיים למיניהם ומונעת בעיות עיכול שונות, לרבות שלשולים או עצירויות.

הסיבה שפרוביוטיקה הפכה לכה פופולרית בקרב נשים

פרוביוטיקה היא תוסף המומלץ לכל אישה, בייחוד אם איננה שומרת על תזונה נכונה, איננה מקפידה להתאמן או שהיא עוברת טיפול רפואי קונבנציונלי-אינטנסיבי. הסיבה שפרוביוטיקה מומלצת בעיקר לנשים היא בגלל גלולות למניעת היריון, אשר פוגעות במאזן החיידקים הפרוביוטיים בגוף ועל ידי כך, עשויות להביא לקשיים בתהליך העיכול והספיגה ואף להשלכות לא נעימות.

כדי לבחור את תוסף הפרוביוטיקה הנכון, יש להקפיד לבחון מספר משתנים

  1. מהי כמות החיידקים המצויה בתוסף שאתן רוכשות? פלורת המעיים היא רחבה מאוד ולכן דורשת מספר אסטרונומי של 12 מיליארד חיידקים לפחות, כדי לחוש הטבה או איזון בתהליך העיכול. אם אתן נוטלות אנטיביוטיקה או עוברות תהליך רפואי מאסיבי, מומלץ לרכוש אנטיביוטיקה המכילה לפחות כ- 25 מיליארד חיידקים, כדי לפצות על החיידקים הפרוביוטיים ש"נהרגו" עקב הכימיקלים.

  1. כמה זנים מכילה הפרוביוטיקה שלכן?אם טעיתן לחשוב כי כל החיידקים הפרוביוטיים זהים האחד לשני, כדאי לתקן את המעוות ולבחון מהם מספר הזנים של החיידקים הפרוביוטיים המצויים בתוסף הפרוביוטיקה שלכן. הסיבה לכך היא שלכל חיידק תפקיד משלו ודפוס התנהגות משלו: לדוגמא, חלק החיידקים מסייעים להאיץ את תהליך העיכול, חלק מסייעים למנוע עצירות וחלק עוזרים "לחמוק" משלשולים. בנוסף, ישנם חיידקים אשר יעדיפו להיצמד בכניסה למעי, בעוד האחרים יעדיפו "להמשיך לחקור" וירחיקו לכת לאורך המעי, עד שימצאו פינה נוחה להתמקם בה.

  1. מהי העמידות של התוסף? כדי שהחיידקים החברותיים יצליחו למצוא את דרכם למעי ולהקל על מלאכתו הקשה, עליהם לעבור את שאר מערכת העיכול ובין היתר, את הקיבה וחומצתה האימתנית. מומלץ לוודא כי הפרוביוטיקה שאתם רוכשים מצופה בהגנה, שתסייע לחיידקים להתמודד עם כל המכשולים ולצלוח, כנגד כל הסיכויים, להגיע למעי ולהצילו מעבודת פרך.

מהי פרוביוטיקה ייעודית לנשים?

עם ההבנה שפרוביוטיקה היא תוסף תזונה חיוני לנשים, קיימות היום פורמולות המשלבות פרוביוטיקה איכותית עם די-מאנוז, חד-סוכר המושך אליו את החיידקים "הרעים" שמצטברים בדרכי השתן, מונע מהם להיצמד אל הדפנות של שלפוחית השתן ומסלק אותם מחוץ לגוף.


מחקרים מראים את שהדי מאנוז יעיל במניעה ובהקלה על דלקות בדרכי השתן המאופיינות בעיקר אצל נשים.

לפרוביוטיקה מומלצת לנשים לחצו כאן >>