פרוביוטיקה הוא תוסף תזונה המכיל חיידקים חברותיים, אשר מטרתם היא לסייע לייעל את תהליך העיכול שלנו, לסייע למעיים לבצע את עבודתם נאמנה ולחזק את המערכת החיסונית שלנו. אנו זקוקים לחיידקים הללו, כדי לאפשר פעילות תקינה של גופנו.

2 קריטריונים לתוסף פרוביוטי איכותי

  • כמות החיידקים הפרוביוטים בתוסף שלנו – כולנו שואפים למצוא תוסף איכותי שיסייע לנו לחזק את מערכת העיכול והמערכת החיסונית בגופנו. לכן, כדאי לנו לשים לב לכמות החיידקים, המצויים בתוספים השונים: פלורת המעיים שלנו היא עצומה, כ- 200 מ"ר, לכן אנו זקוקים להרבה חיידקים פרוביוטיים שיסייעו לאזן את פלורת המעיים שלנו. כדאי לנו ליטול פרוביוטיקה תופעות לוואי המכילה כ- 12 מיליארד חיידקים, לפי סטנדרטים תקינים. במידה ואנו נוטלים אנטיביוטיקה, סובלים מבעיות עיכול או מערכת חיסונית חלשה או עוברים טיפול רפואי אינטנסיבי, מומלץ שנקנה פרוביוטיקה תופעות לוואי המכילה כ- 25 מיליארד חיידקים פרוביוטיים. הכמות הגדולה מפצה על החיידקים שאבדו, עקב טיפול אנטיביוטי, תזונה לא נכונה או בעיה רפואית.

  • כמות זני החיידקים בתוסף שלנו – אף כדאי לנו לשים לב לכמות זני החיידקים פרוביוטיקה תופעות לוואי ; ככמות החיידקים, כך גם כמות "משפחות" החיידקים הפרוביוטים ; ישנם הרבה מאוד זנים של חיידקים פרוביוטיים, כאשר לכל אחד מהם תפקיד שונה והעדפה למקום מגורים במעי. לכן, מהותי שנקבל כמה שיותר זנים של חיידקים, שיכסו את כלל השטח של המעי.

פרוביוטיקה תופעות לוואי

פרוביוטיקה נחשב לתוסף תזונה בטוח יחסית, אשר לא מוביל לתופעות לוואי. יתכן וחלקינו נחווה יותר גזים מהרגיל, בימים הראשונים שנתחיל לקחת את התרופה. אך עם הזמן, התופעה בדרך-כלל עוברת. אם אנו רגישים ללקטוז, כדאי לנו לוודא שאנו נוטלים פרוביוטיקה תופעות לוואי טבעית, נטולת חלב.

כאשר אנו נוטלים תוסף או תרופה חדשה, תמיד כדאי לנו להיוועץ ברופא, טרם השימוש, במיוחד אם אנו נוטלים תוספים, תרופות או סובלים מבעיה רפואית מסוימת. מומלץ שנקפיד לשים לב כי תוסף התזונה הפרוביוטי שאנחנו רוכשים, אכן עומד בכל התקנים והאישורים הנחוצים וכי הוא נקי מחומרים שלא מתאימים לנו.