עץ הבאוב, ממשפחת החלמיתיים, הוא מן העתיקים בעולם: הוא גדל מאז ומעולם באפריקה, שם הוא קרוי עץ החיים. אנו יכולים למצוא את הפרי גם באוסטרליה וכאן, במזרח התיכון. השם "באוב" נלקח מערבית, כאשר פירוש השם הוא "פרי עם הרבה זרעים" (Bu bobab).

נתגלה מחדש כבעל סגולות מרפא

פרי הבאוב משמש מאכל ותרופה טבעית להתמודדות עם שפע תופעות גופניות. הוא עשיר במינרלים כגון ברזל, סידן ואשלגן, ויטמינים כגון A, C, D ו- E, סיבים תזונתיים, חלבונים ובעל איכויות אנטיספטיות (אסטרינג'נט) עוצמתיות. הבריאות הזו מאבזרת את "חגורתו" של פרי הבאוב בכלים רבים להתמודדות עם מחלות זיהומיות, לשפר את התפקוד של מערכת ההובלה שלנו ולחזק את כלל המערך החיסוני שלנו.

מייעל את פעילותה של מערכת ההובלה שלנו


פרי הבאוב עשיר במינרל הברזל, האחראי לשפע תפקידים בגופנו וביניהם, הוא מסייע למנוע אנמיה ולהגביר את רמות החמצן בגופנו: ככל שבגופנו יש יותר ברזל, אנו יכולים לייצר יותר המוגלובין – החלבון, אשר מתפקידו לשאת את החמצן לאורך מחזור הדם שלנו. רמות גבוהות של חמצן יאיצו את כלל תהליכי חילוף החומרים של גופנו, כלומר את מחזור הדם שלנו. פעילות תקינה של כלי הדם תסייע למנוע קרישת דם או הצטברויות של רכיבים לא בריאים בכלי הדם שלנו.

הפרי אף עשיר באשלגן – מינרל קריטי לשימור התפקוד התקין של הלב שלנו. הוא מסייע להרחיב את כלי הדם ועל ידי כך, מסייע לשמור על לחץ דם תקין, מקל על פעילותו של הלב שלנו ותורם למניעה של בעיות לב וכלי דם.

מסייע לחזק את המערך החיסוני שלנו ולהתמודד עם מחלות זיהומיות


פרי הבאוב עשיר בוויטמין C, אשר מהותי למערכת החיסון שלנו: הוא מסייע לייצר תאי T (תאים הנלחמים במחלות, רדיקלים חופשיים ותאים מחומצנים) ופגוציטים (תאים שבולעים חיידקים, פטריות ואת כלל הגורמים הזרים והלא בריאים בגופנו), אשר מסייעים לגונן על גופנו מפני פולשים, להיפטר ביעילות מפטריות ולייעל החלמה של זיהומים, מחלות ודלקות.
פרי הבאוב אף עשיר בנוגדי חמצון נוספים מלבד ויטמין C, המסייעים ללחום ביעילות בתופעת הרדיקלים החופשיים (חמצון היתר של התאים או הרס של התאים עקב מוטציה של סרטן) בגופנו.

מקל על קשיי עיכול


עשיר בסיבים תזונתיים המסיסים במים וסיבים תזונתיים אשר אינם מסיסים במים, אשר עושים פלאים למערכת העיכול שלנו: הסיבים המסיסים במים מסייעים לנו ליהנות מתחושת שובע ולתרום לתהליך עיכול איטי ויסודי, שייעל את תהליכי הניקוי של גופנו ולרבות המעיים שלנו ומחזור הדם שלנו. הסיבים התזונתיים שאינם מסיסים במים מתעכלים מהר יותר משאר המזון ולכן, מאיצים את תהליך העיכול, סופחים מים וקושרים אותם אליהם, כך שייקשרו יותר נוזלים לצואה וינפחו אותה. ככל שהצואה גדולה ורכה יותר, כך למעיים ולפי הטבעת שלנו פשוט יותר העביר אותה דרך מערכת העיכול והחוצה, ובכך גם מונעים וגם פותרים עצירות.

אנו יכולים ליהנות מפרי הבאוב בצורתו הטבעית או לטחון את הזרעים שלו לאבקה (הזרעים מכילים גם מגנזיום וויטמינים מקבוצת B).