מה הסוד של האנטי אייג'ינג הטבעי שסחף את כל העולם?

בעולם מדובר בתופעה נרחבת כבר המון שנים, ולאחרונה הוא הגיע גם לישראל.

אנטי אייג'ינג הוא מונח על זמני.

כבר משחר ההיסטוריה, אנשים בכלל ונשים בפרט, נלחמו בסימני הזמן. ביוון העתיקה למשל, נשים ערבבו בוץ עם צואת תנינים על מנת ליצור לעצמן "מסיכות פנים" להעלמת קמטים, ואילו נשים וויקטוריאניות השתמשו בכספית (!) על פניהן כאמצעי להחלקת העור.

מאז כמובן, המדע התפתח לא מעט ובימינו אנחנו כבר לא נמרח משהו על הפנים ללא הוכחה מדעית. כאן נכנס הקולגן לתמונה.

להזמנה ישירה של קולגן - לחצי כאן

על מה מדובר?

קולגן הוא סוג של חלבון אשר הגוף שלנו יודע לייצר באופן טבעי ומהווה כ 35% מסך החלבונים בגוף. הקולגן, אחראי בין היתר לגמישות העור והמפרקים ולרקמות החיבור בגוף כמו הגידים, הרצועות, והסחוס.

הקולגן עצמו אינו גמיש אך בעל כוח משיכה רב ולכן נהוג לשלבו עם אלסטין. את הקולגן ניתן להשיג על ידי תזונה המכילה חלבונים מן החי, שכן הוא אינו קיים בצמחים באופן טבעי, ועד גיל מסוים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא, זה כל מה שנדרש מאתנו על מנת לשמור על רמות קולגן תקינות בגוף.

אילוסטרציה על קולגן

כיצד הגוף מייצר קולגן?

בריאות העור כמו כל דבר, מתחילה בתזונה נכונה. קולגן הוא חלבון מורכב המורכב משרשרת של חומצות אמינו אשר הגוף שלנו יודע לייצר בעצמו, אך לשם כך הוא זקוק לעזרה שלנו.

מזונות אשר מכילים ויטמין סי, כגון פירות הדר, הם חיוניים לייצור קולגן משום שויטמין סי עוזר לחבר בין חומצות האמינו הנדרשות לייצור קולגן. ליקופן אשר נמצא בעגבניות, וויטמין E אשר ניתן למצוא באבוקדו מאטים שבירה של קולגן ואבץ אשר נמצא בדגנים ואגוזים, מעודד ייצור קולגן טבעי.

אך צריכה מתונה של מזונות מן החי כגון ביצים, דגים ובשר היא הדרך הטובה ביותר לצרוך קולגן באופן טבעי שכן הוא נמצא במזונות אלו בשפע.

להזמנה ישירה של קולגן - לחצי כאן

תהליך הזדקנות טבעי

אנחנו לא יכולים להישאר צעירים לנצח, הזמן עושה את שלו ועם הגיל מופיעים גם סימני הגיל כשהבולטים ביניהם הם כמובן הקמטים. אבל מה גורם לקמטים להיווצר מלכתחילה?

ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו מייצרים פחות קולגן, ותזונה ראויה בלבד, פשוט אינה מספיקה.

בעצם כבר משנות השלושים לחיינו, הגוף שלנו מתחיל לייצר פחות ופחות קולגן מה שמוביל להיווצרות קמטים בעור ומראה עור רפוי באופן כללי. בנוסף לגיל, גם אורח החיים שלנו משחק תפקיד חשוב באיך שאנחנו נראים, כאשר דברים כמו עישון, חשיפת יתר לשמש, שתיית אלכוהול וצריכת עודף סוכר, גם הם מפריעים לגוף שלנו לייצר קולגן.

קולגן במיץ

קולגן כתוסף תזונה

בימינו, קרמים רבים המיועדים לעור הפנים מכילים קולגן ואלו אכן מומלצים מאוד לשימוש יומיומי, הן לנשים מבוגרות והן לצעירות כטיפול מונע.

אך קולגן הינו חלבון ולכן הדרך היעילה ביותר לצרוך אותו היא בצורה של תוסף מזון. בשנים האחרונות ולאחר מחקרים רבים, פותחו תוספי תזונה, לרוב בצורה של אבקה, המכילים קולגן ואלסטין.

תוספי תזונה אלו הם מוצרי אנטי אייג'ינג טבעיים אשר במקרים רבים מייתרים את הצורך בהתערבויות רפואיות בגילאים מאוחרים יותר, כגון מתיחות עור, מילוי קמטים וכו.

לכן, צריכה יומית של אבקות קולגן ביחד עם מיץ תפוזים או מיץ לימון, שכן ויטמין סי הוא חיוני לבניית קולגן, תסייע לשפר את מראה העור תוך שבועות ספורים וגם לסייע לפתרון מגוון רחב של בעיות הקשורות לגיל כמו דלקות פרקים, נזקי שמש ובריחת סידן.

להזמנה ישירה של קולגן - לחצי כאן