כולנו היינו רוצים קוביות בבטן: להביט מטה ולראות את ה"כדור העגול" מתגלגל לו מהקיבה שלנו ומפנה מקום לשכבת השרירים היפה והבריאה.
קוביות בבטן תלויות במידת מה ברמות אחוזי השומן בגופנו: הגוף שלנו בדרך כלל מורכב משכבה של שומן או שכבה של חלבונים, אשר נקבעת לפי כמות ואיכות המזון שאנו אוכלים.


אחוזי שומן:


אחוזי שומן הולכים ועולים בגופנו ככל שאנו מעכלים יותר שומנים. הכוונה ב"שומנים", היא לשומני טרנס וחלק מחומצות השומן הרוויות שאנו אוכלים, אשר גופנו מתקשה מאוד לפרק או לנצל לתפקידים השונים של השומנים בגופנו. כתוצאה מכך, גופנו אוגר את אותם שומנים בכל מקום שבו הוא יכול "להניח" אותם, כך שלא יזיקו לגופנו. במצבים חמורים, השומן נאגר גם במחזור הדם שלנו, שם הוא עלול ליצור חסימות של כלי דם ולהוביל לתופעות לא נעימות במערכת ההובלה שלנו.
אם אנו מבקשים קוביות בבטן אחוזי שומן, יהיה עלינו להפחית משמעותית את אכילת השומנים בגופנו, עד לכדי 0.25 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים. אנו כן זקוקים לשומנים בתזונה שלנו, לכן כאשר אנו אוכלים מעט מהם כדאי לנו להתמקד בעיקר בשומנים בריאים, כגון אומגה 3 וחומצות שומן בריאות, שלגופנו פשוט לפרק.


חלבונים:


אחוזי השומן שלנו תלויים בכמות החלבונים שאנו אוכלים, שכן זו השכבה האלטרנטיבית והרצויה. קוביות בבטן אחוזי שומן ירדו במהרה, אם נחליף את המזון השומני שאנו אוכלים בחלבונים – אבני הבניין של השרירים שלנו. החלבונים יזינו את השרירים שלנו במהלך אימון של קוביות בבטן אחוזי שומן, יסייעו לנו לבנות את מסת השריר שתחליף את מסת השומן ותפחית נזקים לאחר האימונים. פעילות גופנית, שמחובתנו לבצע, תסייע להאיץ את תהליכי שריפת השומנים של גופנו, כדי להביא קוביות בבטן אחוזי שומן.
כדי ליהנות קוביות בבטן אחוזי שומן, יהיה עלינו לאכול בין 1.5 ועד ל- 2.5 גרם חלבונים ביום, על כל ק"ג שאנו שוקלים. אם אנו מתקשים לעכל את הכמות הזו ממזון בלבד, אנו יכולים להיעזר באבקות חלבון וגיינרים, אשר מטרתם היא להזין את גופנו בחלבונים, שימטבו את תהליכי קוביות בבטן אחוזי שומן שלנו.