קו אנזים Q10 הוא ויטמין ונוגד חמצון, המהווה חלק בלתי-נפרד מגופנו. קו אנזים מיוצר בגופנו ברמות מסוימות באופן טבעי. ככל שאנו מזדקנים, רמות קו אנזים בגופנו הולכות ופוחתות. קו אנזים מסייע לתרום הרבה אנרגיה לחיים שלנו ובעיקר לאיברים החשובים בגופנו, כגון הלב, הכבד, הכליות והמוח.

 

קו אנזים - מחיר

מחירו של קו אנזים Q10 נע בין 70 ₪ ועד ל- 243 ₪. המחיר משתנה לפי איכות המוצר, הרכיבים הנוספים שמכיל התוסף, כמות הכמוסות, העמידה בתקנים ועוד.

קו אנזים - מינון מומלץ

כאשר אנו נוטלים תוסף של קו אנזים, מומלץ לנו לעשות זאת יחד עם הארוחה, משום שעיקר האנרגיה שאנו מפיקים מגיעה ממזון ותפקידו העיקרי של קו אנזים Q10 היא לסייע לגופנו לייצר אנרגיה.

כיום, לא קיים מינון כללי מומלץ של קו אנזים, משום שכולנו מפיקים מעט קו אנזים בתאים של גופנו. לכן, מומחים מעדיפים לקבוע מינון מומלץ אינדיבידואלי.

עם זאת, מחקרים אודות התוסף מציעים ליטול כמות של בין 100 ל- 300 מ"ג ביום.

קו אנזים - יתרונות


  • שומר על הלב –
    תפקידו העיקרי של קו אנזים בגופנו הוא להעביר אנרגיה, במיוחד לאיברים העיקריים של גופנו. מסיבה זו, הוא מצוי בעיקר בלב, בשריר הלב ובמערכת הדם. קו אנזים Q10 תורם אנרגיה, המסייעת להאיץ את התהליכים המתרחשים במחזור הדם. כתוצאה מכך, התפקוד הכללי של גופנו משתפר, כולסטרול מתנקה בצורה יעילה יותר וחמצן מועבר לתאים שלנו במהירות הבזק.

 

  • מסייע לחזק את מערכת החיסון שלנו – כפי שאמרנו, קו אנזים הוא ויטמין ונוגד חמצון כלומר, הוא מסייע לייעל תהליכים רבים בגופנו, כגון התפקוד של המערכת החיסונית. הוא אף מסייע לגופנו להתמודד עם תופעת הרדיקלים בחופשיים בגוף, מה שמגן עלינו מפני מחלות כגון סרטן.