קרגו בייקס - הרכב הירוק הבא של ישראל

כמות האופניים על הכבישים בשנים האחרונות בישראל, עולה על כל דמיון. בצעדים קטנים, רבים מהאנשים אשר גרים בעיר מעדיפים אופניים כל קטנוע, אופנוע או רכב פרטי.

תל אביב הצטיידה בשנים האחרונות בשבילי אופניים רבים שמאפשרים לתושביה להתנייד ממקום למקום בבטחה. הוכחה חיה לזה, היא ההתקלות שלנו ברוכב אופניים בכל צעד שלנו בעיר.

בנוסף, תל אביב השתכללה ומציעה לתושביה ולמבקרים בעיר השכרה של אופניים ירוקות, הנמצאות בכל רחבי העיר וניתן להגיע איתם מנקודה א׳ לנקודה ב׳.

סטודנטים מגיעים איתם ללימודים בכל יום, אנשים מנצלים אותם להגיע לעבודה ותיירים נהנים מהם לטיול קצר בעיר. זה אקולוגי, זה חסכוני ובעיקר זה מהיר בהרבה, אם משווים את ההתניידות על האופניים לתחבורה הציבורית ולרכבים הפרטיים, שתקועים במהלך היום בפקקי ישראל.

״קרגו בייקס״ הם הדבר הבא בישראל, וכמו כל טרנד מגניב, תל אביב כנראה תהייה הראשונה לאמץ אותם.

מה זה קרגו בייקס?

מדובר בכלי רכב CARGO BIKES דומה לאופניים בעל 3 גלגלים, עליו מונח ארגז. באמסטרדם ובקופנהגן, אפשר להבחין בהם בכל מקום. מדובר בכלי רכב אטרקטיבי, נוח, עליו ניתן להעמיס כל דבר, אפילו את הילדים לגן.

אופניים מוארכים עם ארגז נשיאה מלפנים, ספסל מתקפל לשימוש נוח ולהרכבה של רוכב אחד נוסף לפחות. פתרון מושלם לנסיעה עירונית. מסתבר שבקופנהגן רק ל-40% מהתושבים יש רכב. כל השאר מסתדרים נפלא עם אופניים ועם ״קרגו בייקס״.

היתרונות של קרגו בייקס

  • פרקטי, מאפשר התניידות קלה ממקום למקום.
  • חוסך זמן וכסף.
  • מספק פתרונות נוספים פרק להתניידות כמו הסעה לילדים, העברה של חפצים ממקום למקום, מקום לשים את הקניות ועוד.
  • ״קרגו בייקס״ נחשב לכלי רכב בטיחותי (שלושה גלגלים), מאפשר יציבות.
  • אקולוגי וידידותי לסביבה.
  • ״קרגו בייקס״ מתוכנן במיוחד לישיבה נוחה וממושכת.
  • מהיר ומאפשר לך להיות עצמאי. מונע את התלות בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית.

 

מסתבר שבקופנהגן מנצלים את ה״קרגו בייקס״ גם למטרות ספורט והנאה. אנשים רבים משתמשים ב״קרגו בייקס״ במטרה להרוויח כסף, לדוגמא הופכים את ה״קרגו בייקס״ לדוכן למכירת משקאות בקיץ, פירות טריים, דוכן לפנקייקים, מוכרים עליו עיתונים,  שרים עליו שירים ועוד.

בקרוב בתל אביב: ״קרגו בייקס״ - זה קל, זה נוח, זה חוסך לכם זמן המתנה ארוך, כסף על מוניות ותחבורה ציבורית ובעיקר זה ממש כייף!.