קריאטין מונוהידראט הוא תרכובת המשלבת שלוש חומצות אמינו, אשר יחד מסייעות לגופנו לייצר את מולקולות ה- ATP = האנרגיה של גופנו. מסיבה זו, 95% מהקריאטין בגופנו מתרכז בעיקר בשרירים לאורך מערכת השלד. את שארית הקריאטין נוכל למצוא במחזור הדם, הלב והמוח שלנו.

קריאטין מונוהידראט – יתרונות:

• מסייע להעניק לגופנו אנרגיה- אנו זקוקים למספר רכיבים, שיסייעו לגופנו לייצר אנרגיה שתסייע לתהליכים הגופניים שלנו להמשיך כסדרם ולנו לתפקד באופטימליות במהלך היום שלנו. חלק מהרכיבים העיקריים הוא הקריאטין. ככל שיהיה בגופנו יותר קריאטין, כך אנו נוכל ליהנות מיותר אנרגיה.

• מסייע לבנות מסת שריר- קריאטין מונוהידראט מסייע להאיץ את תהליך בניית השריר, על ידי הפחתת רמות המיוסטטין בגופנו. זהו חלבון המגביל את גדילת תאי השריר כלומר – מגביל את התפתחות השרירים שלנו.

בנוסף, קריאטין מונוהידראט מסייע להגביר את רמות החלבוןIGF-1 אשר מכיל מעל 70 חומצות אמינו ותורם משמעותית להזנת השריר שלנו ובניית המסה שלו.

תוספי קריאטין מונוהידראט אף מקדמים אגירת נוזלים בגופנו, שתסייע לנו לשמר מאזן מים תקין, גם אם התאמנו ולא הספקנו לשתות הרבה במהלך האימון. המים נאגרים בשרירים ומעניקים להם נפח נוסף. הנוזלים יסייעו להאיץ את התפתחות השרירים שלנו.

• מייעל את התפקוד הנוירולוגי שלנו – המוח שלנו זקוק להרבה מאוד אנרגיה כדי לתפקד כראוי. קריאטין מונוהידראט מסייע לגופנו לייצר יותר אנרגיה, שמזינה את המוח שלנו ומייעלת את תפקודו.

• מסייע לנו להתמודד עם מחלת הפרקינסון – משום שהמוח שלנו עשיר באנרגיה, הוא מפריש רמות יפות ותקינות של דופמין. זהו מוליך עצבי, המסייע לנו לחוש מאושרים יותר. הוא אף תורם לכיווץ השרירים שלנו וניכר כי מחסור שלו הוא הגורם לפרקינסון. מחקרים מאמתים כי קראטין מסייע לשמר רמות יפות של דופמין. לכן, שילוב של קריאטין מונוהידראט ופעילות ספורטיבית יכול בהחלט לסייע לנו להתמודד עם המחלה והסימפטומים שלה.