קריאטין הוא תרכובת של חומצות אמינו בגופנו, שמתאחדות יחד, כדי לסייע לשרירים בגופנו לקבל את האנרגיה לה אנו זקוקים במהלך היום-יום.

אנו מייצרים גרם של קריאטין באופן טבעי בגופנו, בכליות ובכבד. בממוצע, אם אנו אוכלי-כל, אנו מייצרים עוד גרם של קריאטין בגופנו, על ידי ספיחה שלו מהמזון.

מדוע כל מתאמן צריך לצרוך קריאטין

אם אנו מרבים להתאמן, לבצע אימונים הדורשים כוח פיזי או להיפך – חשים עייפים, תשושים או סובלים ממחלה מנוונת למיניה – כדאי לנו לנסות ולאמץ את הקריאטין לחיינו.

כדי ליהנות מאיכויותיו של הקריאטין מהר, כדאי לנו לחלק את אופן השימוש בו לשני שלבים:

  • שלב ההעמסה – השלב הראשון עורך כשבוע בלבד. כדאי לנו ליטול בין 15 ל- 25 גרם של קריאטין שימוש. ספורטאים מכירים את המונח מקרוב. הכוונה היא שנעכל הרבה מאוד חלבונים, הלוא הם קריאטין שימוש, שיעניקו לנו מעין "התחלה בשיא" שלאחר מכן, נוכל רק לתחזק.
    אנו עושים זאת, כדי להאיץ את השפעת תוסף קריאטין שימוש על גופנו. אם ניטול כמויות נמוכות של קריאטין מתחילת הטיפול, אנו נשים לב לשינויים חיוביים רק לאחר חודש. ההעמסה הזו, מסייעת לגופנו לשים לב לקריאטין החדש להגיב אליו מהר יותר ולנצל את הסגולות שלו מהרגע הראשון.
  • שלב התחזוקה – לאחר שנטלנו כמות מוגברת שתזין את גופנו בשבוע הראשון, כדאי לנו להפחית את המינון שלנו לכמות הממוצעת – בין 5 ל- 10 גרם של קריאטין ביום.

מתי כדאי לצרוך קריאטין

  • באופן כללי, כדאי לנו ליטול קריאטין יחד עם האוכל.
  • אם אנו מתאמנים, ההמלצה הרווחת היא ליטול את הקריאטין לאחר האימון, כדי שיסייע למזער את הנזקים שלנו לאחר האימון. מומלץ לעשות זאת לצד שייק בריאות, שנשתה לאחר האימון כדי להתחזק.
  • אנו יכולים ליטול קריאטין גם טרם האימון, כדי שיעניק לנו תוספת אנרגיה, שתסייע לנו לבצע אימונים קשים מהרגיל. עם זאת, קריאטין נוטה לייבש אותנו ולכן, כדאי לנו לתחזק אותו במתן נוזלים רבים לגופנו, תוך כדי האימון. ההמלצה הרווחת היא ליטול את התוסף כשחצי שעה ועד שעה, טרם האימון.