מהם דרכי הטיפול בקשב וריכוז?

לאחרונה, לאור המחקרים החדשים על תופעות הלוואי של התרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, מופיעים בשוק תוספי התזונה תוספים חדשים במטרה לתת פתרון טבעי. האם הם באמת יעילים? הכל בכתבה הזו.

המאה ה-14 ידועה לשמצה בתור המאה של המגיפה השחורה. המאה ה19 ידעה את מגיפת הסיפיליס ואילו המאה ה20 הביאה לעולם את מגיפת האיידס. נדמה שהמאה ה21, בשל התקדמות החיסונים ופיתוחים טכנולוגיים ורפואיים, הולכת להיות נטולת מגפה קטלנית לעת עתה. זאת אם לא נחשיב כמובן את מגפת הפרעות הקשב והריכוז, ויתרה מכך, את מגיפת הריטלין שאנו נוטלים.

יכול להיות שיש לכם הפרעת קשב וריכוז ואתם אפילו לא יודעים עליה?

מומחים משערים כי בין 5-10% מכלל האוכלוסייה סובלים מהפרעות קשב וריכוז ברמה כזו או אחרת. הפרעת קשב וריכוז או  ADHD היא הפרעה נוירו-התפתחותית אשר מתחילה לרוב בחמש שנותינו הראשונות ואינה דועכת עם הגיל.

בילדים ההפרעה עלולה להתבטא בקשיים בבית הספר כולל קשיי למידה ושפה, וכן עלולה להתבטא בקשיי התנהגות. אך לא כל מי שסובל מהפרעות קשב וריכוז מתאים להבחנה של ADHD  ובעצם אנשים רבים פשוט מתקשים להתרכז בגלל שלל גורמים סביבתיים וביולוגים, אנשים אלו יכולים להפיק תועלת רבה מפתרונות טבעיים.

האם קיימת דרך טבעית לטפל בבעיה?

סטודנטים בתקופת מבחנים, עובדי הייטק, תלמידי בית ספר ואפילו ילדי גן חובה, נדמה כי הריטלין נמצא בכל מקום ובכל קבוצת גיל.

בשנים האחרונות חלה עלייה של אלפי אחוזים בצריכת תרופות להפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות, כאשר התרופה המככבת היא הריטלין הידועה לשימצה (או לטובה, תלוי את מי שואלים).

כבודן של התרופות במקומן מונח, ואכן מדובר בתרופות שעוזרות למיליוני בני אדם על בסיס יומי. אך ככל מגפה, גם מגיפת התרופות, לוקחת עמה יותר מדי חפים מפשע. כלומר, רגע לפני שאתם קופצים לריטלין, כדאי שתנסו משהו טבעי אשר אף הוא הוכח מחקרית כיעיל לא פחות מהתרופות הנרקוטיות.

מהו תוסף התזונה היעיל ביותר בטיפול בבעיית קשב וריכוז?

פוספטידיל סרין שייך למשפחת הפוספוליפידים המהווים את אבני הבנייה של מעטפת התאים. הוא נמצא בכמויות גדולות בתאי העצב במוח ובין השאר אחראי על התקשורת הבין-תאית שהיא המפתח לתפקוד תקין של המוח.

כלומר שפוספטידיל סרין עוזר בעצם, לבנות קשרים ולשקם תאי מוח, שהוא תהליך הפוך מהתהליך שקורה במחלת האלצהיימר.

את הפוספטידיל סרין ניתן לצרוך בצורה טבעית ע"י אכילה של בשר בקר, תזונה ימית בדגש על צדפות ואפילו חלבון סויה, אך כדי לקבל כמות נאותה של פוספטידיל סרין ולחוש באמת את תועלתו, מומלץ לצרוך אותו כתוסף תזונה.

לפי מחקרים עדכניים, נטילה יומית של פוספטידיל סרין לאורך זמן, עשויה לשפר משמעותית מצבים של הפרעות קשב וריכוז, דמנציה ואלצהיימר בגיל מבוגר, מוריד רמות מתח ולחץ ועוזר בשיקום הזיכרון. חשוב לזכור כי הפוספטדיל סרין אינו תרופה ולכן, בניגוד לתרופות המרשם הוא בטוח לחלוטין לשימוש.

להזמנה ישירה של פוספטידיל סרין - לחצו כאן