שורש שן הארי הוא צמח מרפא רב-שנתי ממשפחת המורכבים. מקורו באירופה ואסיה, אך הוא הלך והתפשט בעולם לאורך השנים וכיום, ניתן למצוא אותו במזרח, ביבשת אמריקה וגם בארץ.
שמו של הצמח מקורו בשמו הצרפתי: Dent de lion, קרי שן הארי.
שורש שן הארי הוא צמח ייחודי משום שהוא איננו זקוק לתהליך ההאבקה, כדי להמשיך ולהתרבות: שורש שן הארי מניב פרחים צהובים-כתמתמים יפהפיים, אשר לעת זקנה מתבגרים למעין כדור לבן ונוצתי, שטומן בחובו זרעים רבים. הרוח נושבת על הפרח, מפרזת את הזרעים הטמונים בו ועל ידי כך תורמת להמשך קיומו.

שורש שן הארי נפוץ בשפע סגנונות רפואה קדומים, לרבות הרפואה האירופאית המסורתית והרפואה הערבית המסורתית, כצמח המסייע למנוע או להקל על תופעות עיכול, חולי של הכבד, וכן מחלות עור שונות. כיום מחקרים מעידים כי באפשרותו לתרום להקלה על תופעות נוספות, לרבות דלקת מפרקים שגרונית, פסוריאזיס, גאוט ומחלות קשות.

כל הטוב המצוי בשורש שן הארי

שורש שן הארי טומן בחובו שפע חומרים פעילים חזקים ולרבות נוגדי חמצון (פלבנואידים), תרכובות מנקות, מטהרות ואנטי-דלקתיות חזקות (טריטרפנים, סטרולים).

להזמנה ישירה של שורש שן הארי - לחץ כאן

התועלות הרבות של שורש שן הארי

השורש אף מכיל שלל

ויטמינים – A, B6, C, K

מינרלים – סידן, אשלגן, ברזל, מגנזיום

וסיבים תזונתיים, שתורמים שפע בריאות לחיינו, לגופנו ולנפש שלנו.

מחזק את העצמות ואת כלי הדם שלנו

שורש שן הארי עשיר בסידן; המינרל המהותי ביותר עבור הגוף שלנו. הסידן נחשב למרכיב חיוני עבור בניית העצמות והשיניים, משפר את התקשורת בין השרירים והעצבים, מסייע בתהליך הפרשת הורמונים ובתהליכי הפירוק של השומנים והחלבונים. על ידי כך הוא מפחית את רמות הכולסטרול בגוף.

הכמות המומלצת של סידן שעלינו לצרוך יום-יום (מבוגרים) נעה בין 700 מ"ג ל- 1200 מ"ג. אם אנו סובלים מחסך של סידן, בריחת סידן או קושי בספיגת סידן, כדאי לנו להעשיר את יומנו במאכלים או צמחים שיסייעו לנו לפצות על החסך.

בנוסף, שורש שן הארי עשיר בוויטמין K – אשר משחק תפקיד מפתח בתהליכי בניית העצמות שלנו, קרישת הדם שלנו ואף שימור הבריאות של כלי הדם ומחזור הדם שלנו. בזכות איכויות הקרישה שלו הוא אף מקל על דימומי מחזור.

יש לציין כי מחקר שנערך בספר ב- 2014 אף מצא כי אנשים בעלי ערכים תקינים של ויטמין K נהנים מסיכויים נמוכים יותר לסבול ממחלות לב וכלי דם, סרטן הערמונית, המעי הגס, הבטן, דרכי האף או הפה.

667230823

מנקה ומטהר את הכבד – אידיאלי לניקוי רעלים

הכבד הוא האיבר העמוס ביותר בגופנו, לאחר המוח שלנו, משום שהוא בעל תפקידים רבים, אשר נוגעים למספר מערכות בגופנו: תפקידו העיקרי של הכבד הוא לקיים את תהליכי הניקוי של מחזור הדם שלנו, על ידי סינון הדם אשר מגיע מאזור הכליות, מלוכלך וספוג ברעלנים, ולהשיב אותו למחזור הדם נקי ומוכן להתחיל את המחזור מחדש.

באופן כללי, עיקר הרעלים, הלכלוך והפסולת בגופנו עוברים דרך הכבד או מתפרקים בסיוע הכבד. הכבד מייצר את נוזל המרה אשר הכרחי עבור תהליך העיכול, מסלק את כלל הרעלנים, הכימיקלים והלכלוכים שחדרו לגופנו מכל מערכת בגופנו באשר היא.
באשר למערכת החיסון, הכבד מאחסן בעבורה ויטמינים ומינרלים עודפים כדי שתוכל להשתמש בהם בעת הצורך, אחראי לייצור חלבוני גדילה, מייצר תרכובות שמייעלות את תהליך קרישת הדם ומסייע לנו לשמר אנרגיה, על ידי אחסון גלוקוז, פחמימות ושומנים לעת הצורך.

להזמנה ישירה של שורש שן הארי - לחץ כאן

משום שהכבד שלנו עסוק ברפש כל יום-כל היום, פעמים רבות הוא מתלכלך ללא עת נוחה להתנקות. שורש שן הארי מכיל תרכובות מנקות שמסייעות לטהר את הכבד מהצטברויות שומניות, מתכות או רעלנים.

בנוסף, שורש שן הארי מסייע לכבד לנוח ואף מקל על עבודתו. הערכים התזונתיים שמכיל שורש שן הארי מייעלים את תהליך העיכול באופן משמעותי: נוגדי החמצון מסייעים לנקות את כלל מערכת העיכול, לייעל את תהליכי הספיגה של הוויטמינים והמינרלים שאנו מעכלים בגוף, את תהליכי פליטת הפסולת ולסייע לכבד לייצר מיצי מרה ללא קושי.
הסיבים התזונתיים המצויים בשורש שן הארי מאטים את תהליך העיכול, תורמים אף הם לניקוי מערך העיכול (בעיקר המעיים) ואף מחזור הדם שלנו – בעיקר מסוכרים ושומנים. על ידי כך הם מקלים על התפקיד המרכזי של הכבד – לסנן את הדם שלנו.

תורם לאיזון רמות הסוכרים בגופנו

כאשר אנו אוכלים סוכרים, הם מתפרקים לגלוקוז. הוא מועבר למחזור הדם שלנו ושם, מפורק על ידי הורמון האינסולין למולקולות קטנות; כך שיצליחו לחדור את רקמת התא שלנו ולהפוך לאנרגיה.

כאשר אנו אוכלים הרבה סוכרים או הרבה סוכרים לא בריאים ופחמימות פשוטות, אנו עלולים להעמיס על גופנו וכתוצאה מכך, לפגוע באופן ייצור האינסולין של גופנו או גרוע מכך – לפתח עמידות בפני הורמון האינסולין.

סוכרת היא תופעה המתרחשת כתוצאה מהיעדר הורמון האינסולין בגופנו או היעדר רגישות אליו; גופנו איננו יכול לפרק סוכרים והם מצטברים במחזור הדם שלנו.

שורש שן הארי מכיל תרכובות חזקות, המגבירות את תהליך הייצור של הורמון האינסולין מהלבלב. אף הסיבים התזונתיים שטמונים בצמח מרפא זה, תורמים לתהליך עיכול איטי ורגיעה לגוף. כתוצאה מכך, הסוכרים מתפרקים בגופנו באיטיות – אך ביסודיות רבה.

שורש שן הארי אף מסייע להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים, תורם לבריאות העיניים, העור, מערכת העצבים והינו אנטי-דלקתי, אנטי-בקטריאלי ואנטי-פטרייתי (עור ומערכת עיכול).

אופן השימוש בשורש שן הארי

אנו יכולים להכין חליטת תה משורש שן הארי (לרוב מומלץ לעשות מרתח של הצמח), שמן אתרי, קפה (עולש) ואפילו לשלב אותו בשייקים. כיום אנו אף יכולים ליהנות מסגולות המרפא של שורש שן הארי גם באמצעות תוספי תזונה.

להזמנה ישירה של שורש שן הארי - לחץ כאן

למחקרים בנושא שורש שן הארי

מחקר מספר 1: פירוט מוכח מחקרית, אודות היתרונות הרבים של שורש שן הארי

מחקר מספר 2: מחקר אודות היכולת של שורש שן הארי להוביל לאפוטוזיס של תאים 

מחקר מספר 3: שורש שן הארי מסייע להפחית את רמות הכולסטרול במחזור הדם שלנו ולייעל את תהליך הניקוי של כבד שומני

מחקר מספר 4: שורש שן הארי מסייע להרוג תאים במחלות קשות 

מחקר מספר 5: המועצה הבוטנית האמריקאית מספרת על שורש שן הארי

מחקר מספר 6: שורש שן הארי מביא למוות של תאים חולים

מחקר מספר 7:מגוון היתרונות של שורש שן הארי מגובים מחקרית

מחקר מספר 8: שורש שן הארי תורם להפחתת כמות הדלקתיות של גופנו

מחקר מספר 9: שורש שן הארי הוא בעל איכויות אנטי-וירליות עוצמתיות ואף יעיל נגד הפטיטיס B

מחקר מספר 10: שורש שן הארי תורם למוות של תאים במחלות מסוכנות

מחקר מספר 11: כל מה שרצינו לדעת על שורש שן הארי

מחקר מספר 12: שורש שן הארי מסייע להפחית את רמות הדלקתיות בגופנו ולמנוע את תופעת הרדיקלים החופשיים

מחקר מספר 13: שורש שן הארי מסייע להפחית את רמות הכולסטרול – גם לאחר תזונה העתירה בכולסטרול

מחקר מספר 14: שורש שן הארי מסייע להקל על סוכרת סוג 2

מחקר מספר 15: אוניברסיטת מישיגן מפרטת אודות שורש שן הארי