מהו שייק חלבון?

 

שייק חלבון הינו משקה בעל תכולה גבוה מאוד של חלבון והוא נמנה על קבוצת תוספי התזונה, על תקן של תחליף / תוסף חלבון. שייק חלבון, או בשמו הנוסף, 'שייק פרוטאין' עשוי ערבוב של שני רכיבים או יותר.

 

הראשון הוא אבקת חלבון מי גבינה, המהווה את המקור העשיר והאיכותי לחלבון בשייק החלבון ואילו השני הוא נוזל העשוי להיות מים, חלב, חלב סויה, מיץ תפוזים ולמעשה כמעט כל מה שעולה על רוחכם. אם רוצים להפוך את שייק החלבון למנה של ממש המגובה גם בפחמימות ושומנים, בנוסף לחלבון, ניתן להוסיף לו גם פירות, דגנים או כל דבר אחר לפי בחירתכם או טעמכם האישי.

 

שייק החלבון מגיע בטעמים מתוקים וברוב המקרים גם במרקם נוח וקל לערבוב. הטעמים המוצעים בשוק, משתנים בהתאם לבלעדיותם של היצרנים ולחברות השונות אך כמעט כולם מציעים לפחות את טעמי הוניל, שוקולד, בננה וקרם עוגיות. לאלו החפצים בשייק חלבון עשיר אך נטול טעם, גם זה קיים עבורכם בכמה גרסאות, התעניינו בחנויות הקרובות למקום מגוריכם. למרות שעיקר אבקות החלבון מתבססות על מקור חלבון מי גבינה מבודד או שאינו מבודד, ישנו מבחר של אבקות חלבון ממקור חלבון ביצה, חלבון סויה צמחי אורגני, שייק חלבון ללא לקטוז או ללא גלוטן, שייק חלבון במגוון כשרויות וכן עוד נוספים. שייק חלבון נפוץ במיוחד בקרב מתעמלים ומפתחי גוף, זאת בשל הזנת החלבון המעולה שהוא מספק. ממולץ לצרכו כדבר הראשון הנכנס לגוף לאחר אימון, בתור עזרה ראשונית לשיקום השריר.

 

שייק חלבון – ערכים תזונתיים ויתרונות

 

החלבון המצוי בשייק חלבון הינו מקור מצויין לחומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים אך מעל הכל, לחלבון איכותי, מזין והנספג בקלות ובאופן מיטבי בגוף בשל אנזימי העיכול המוחדרים לו. כאמור, שייק חלבון מכיל מנה גדולה של חלבון. מנת הגשה בודדת של אבקת חלבון מי גבינה המעורבבת לכדי שייק חלבון, עשויה להכיל לא פחות מ 20 – 30 גר' של חלבון. בין אבקות החלבון המומלצות הנמכרות אצלנו בטבע בריא הינה אבקת חלבון אלפא המספקת לגוף במנת הגשה 26 גרם של חלבון מי גבינה מבודד, טהור ואיכותי. 

 

כמובן שמינון החלבון משתנה בהתאם לסוג האבקה, היצרן וגורמים נוספים. מעבר להיותו מכיל חלבון, יתרון חשוב לא פחות שלו נעוץ בעובדה שאינו מכיל כלל שומן וכמעט שלא פחמימה! דבר המאפשר למשתמש בו להזין את השרירים ולפתחם מבלי להעלות במקביל מסה של שומן או רעלים בלתי רצויים. רק תזונה ובריאות נטו! בשייק חלבון אין שימוש בשומנים, סוכרים, חומרים מסוכנים, כימיקליים או כאלה האסורים לשימוש בקרב ספורטאים. שייק חלבון עשוי 100% חומרים טבעיים.

 

שייק חלבון הינו תוצר מעבדתי המפוקח תחת התקינה המחמירה ביותר והוא תוצאה של מחקר רפואי, טכנולוגי, ביולוגי ושיווקי של שנים רבות, כל זאת במטרה לפתח מוצר המסוגל לענות לדרישות הלקוח באופן ובאיכות המדוייקים האפשריים. תהליך בידוד החלבון נעשה במעבדות החברות השונות והוא זה המשפר את כלל רכיבי החלבון על ידי הפרדתם וטיפול בכל אחד מהם בנפרד עד להעשרה מקסימלית שלהם. חברת נוטרי די ספורט המייצרת את אבקת חלבון אלפא, בחרה בחלבון מי גבינה אמריקאי בשל היותו החלבון האיכותי ביותר שיש, אך אלפא מיוצרת ממש כאן בישראל במפעל המקפיד על תנאי סטריליזציה סופר גבוהים, כך שנוטרי די ממקסמת את רמת הפיקוח ובחרה לייצר ללקוחותיה אבקת חלבון שמצד אחד מספקת את הרכיבים האיכותיים ביותר בשוק ומצד שני מיוצרת בתנאי מעבדה קפדניים במיוחד.

 

השפעת המחסור בחלבון על הבריאות

 

החלבון הינו אחד מאבות המזון הקריטיים לבריאות. מחסור בו, כמו בכל אחד אחר מאבות המזון, עשוי להיות קריטי לגוף. לדאבוננו, רוב בני האדם סובלים מתת תזונה של חלבון בשל סיבות שונות ומגוונות: תפריט תזונתי בלתי מאוזן, צריכת חלבון בעל ערכים תזונתיים נמוכים, כשל גנטי נפוץ או הימצאות במצבי לחץ חוזרים ונשנים, עשויים להיות רק חלק מהסיבות לכך. כיצד תדעו אם הינכם נמנים על אלה החסרים חלבון? אם אתם עייפים רוב הזמן, קצרי סבלנות, סובלים מבצקות, חלשים ובעלי שרירים מדולדלים או שאיבדתם מסת שריר, המלצתנו החמה היא לאזן את התפריט התזונתי שלכם בשייק חלבון בריא, מזין ומרענן.