שיעול הוא ללא ספק בין התסמינים הטורדניים והמציקים. מהו השיעול, מה המטרה שלו, מתי הוא מופיע ואיך אפשר לטפל בשיעול יבש וטורדני בצורה טבעית? על כך בפוסט הבא.


מהו השיעול?


למעשה, השיעול אשר לעתים עלול ללוות אותנו חודשים ארוכים הוא סוג של רפלקס והתפקיד שלו הוא להגן על דרכי הנשימה ולשמור עליהן פתוחות. מדובר בתופעה מאוד שכיחה שקיימת באחוזים גבוהים בקרב האוכלוסיה. שיעול כרוני מוגדר כשיעול הנמשך למעלה משלושה שבועות.


מה גורם לשיעול?


כל מה שמגרה את דרכי הנשימה או לעתים חוסם אותן עלול לגרום להיווצרות של שיעול יבש וטורדני. במצב של חסימה השיעול מציל אותנו ולכן מדובר ברפלקס המבוקר על ידי המוח.


מה ההבדל בין שיעול יבש לשיעול לח?


שיעול לח מלווה בליחה לעתים שקופה ולעתים לבנה ויש מצבים בהם היא מוגלתית. לעומת זאת, שיעול יבש אינו מלווה בליחה. יש מצבים בהם שיעול נגרם כתוצאה מסיבות נוספות כמו למשל ריפלוקס מה שמעודד שיעול בזמן שכיבה בעיקר בלילה. גם נזלת למשל יכולה לגרום לשיעול. אסתמה או אלרגיה נחשבת לאחת הסיבות השכיחות להיווצרות של שיעול יבש טורדני שכן מדובר באקט דלקתי של מערכת הנשימה. סינוסיטיס יכול גם כן לגרום לשיעול טורדני ויבש.


בדיקות גופניות הכוללות האזנה לריאות, בדיקת מערכת הנשימה העליונה, האף, הסינוסים והפה מסייעות להבין את מקור השיעול, את הגורמים לו ואת דרכי הטיפול המתאימות. יש מצבים בהם נדרש גם לבצע בדיקות הדמיה, צילום חזה, בדיקת נפח של הריאות ובדיקת CT.


איך ניתן לטפל בטיפול יבש וטורדני בצורה טבעית?


  • אלפנקרפט - פורמולה טבעית התומכת במערכת הנשימה העליונה ומסייעת בטיפול ומניעה של שיעול יבש. פורמולה 100 אחוז טבעית המשלבת שמנים אתריים, דבש טהור וצמחי מרפא מרוכזים המסייעים בהקלה על מצבים כמו שיעול, ליחה, כאבי גרון, גודש ועוד.

  • אוניה דה גאטו בכמוסות או בנוזל - מסייע בחיזוק המערכת החיסונית, יעיל לטיפול באלרגיות ובאסתמה, בעל תכונות אנטי דלקתיות עוצמתיות. צמח יחודי הגדל באמוזנס ומסייע במצבים של סינוסיטיס, זיהומים ודלקות במערכת הנשימה.

בנוסף, מערכת חיסונית חזקה ומאוזנת מסייעת למנוע מצבים כמו סינוסיטיס או אלרגיות למשל ואז מראש אנו מונעים מצב של שיעול. לכן, תוספי תזונה כמו פרופוליס, ויטמין C, פרוביוטיקה ושמן אורגנו מסייעים לשמור על מערכת חיסונית חזקה ומונעים מצב של שיעול.