יחסים אינטימיים הם אולי בין הדברים החשובים והמרכזיים עבור שני המינים הן באופן כללי והן כאשר מדובר בקשר זוגי רציני. יחסים אינטימיים טובים בונים תקשורת, בונים קשר, מחזקים את האמון בין בני הזוג, מעצימים את הרגשות ויש להם עוד מגוון של תפקידים בחיינו. השאלה היא מה קורה כשהדברים לא כך כל זורמים כמו שתכננו. שפיכה מוקדמת אצל גברים, נחשבת לאחת ההפרעות הנפוצות בכל מה שקשור לתפקוד מיני אצל גברים. זה נכון שהתופעה מופיעה בעיקר אצל גברים צעירים, אך מסתבר שגם גברים מבוגרים בגילאים שונים, סובלים ממני. המודעות לעניין הזה רק עולה עם השנים ומה שהיה נדמה בעבר כמו בושה מעצם הרעיון להעלות את הנושא, היום מדובר הרבה יותר בחופשיות ויש לכך המון מודעות ומקום בשיח הציבורי. כולם רוצים יחסי מין טובים, בריאים ולא מוכנים לוותר על זה.

שפיכה מוקדמת אצל גברים היא תופעה שיכולה להיווצר מכל מיני סיבות וגורמים כמו למשל סף גירוי נמוך של איבר המין הגברי, חוסר איזון הורמונלי גופני, מצבי מתח ולחץ מוגברים, חרדות ביצוע, תרופות, תזונה לקויה ועוד…

שפיכה מוקדמת אצל גברים - איך מטפלים?

ובכן לעתים יידרש טיפול תרופתי, טיפול התנהגותי או שילוב של השניים, אך יש לא מעט מצבים בהם ניתן לטפל בצורה הרבה יותר פשוטה, מהירה ויעילה.

  1. תרגול עצמי - במהלך אוננות, יש לבצע עצירות קצרות של כמה שניות ואז להמשיך שוב בגירוי במשל 30 שניות, שוב לעצור ואז להמשיך. הגירוי הזה נותן את היכולת לשלוט בתהליך הגמירה.

  2. תרגול שרירי אגן - ממש כמו שנשים מתרגלות תרגילים לאגן במהלך ההריון ולפני הלידה בכדי לאפשר השתרשות טובה של העובר, כך גם גברים יכולים לבצע תרגילי כיווץ ושחרור שלש שרירים אלו, לחזק אותם ולשפר את יכולת השליטה בהם.

  3. ספריי השהייה לשפיכה מוקדמת - אחד המוצרים הנמכרים בשנים האחרונות הוא ספריי השהייה טבעי המסייע באלחוש איבר המין ומונע את תופעת השפיכה המוקדמת אצל גברים. הספריי מכיל ויטמין E - נוגד חמצון ורכיבים טבעיים נוספים המסייעים לעכב את תהליך הגמירה והופכים את תהליך היחסים לארוך, נעים ומספק עבור שני בני הזוג.