שפיכה מוקדמת אצל גברים היא תופעה נפוצה יותר ממה שהיינו רוצים לחשוב. רבע מאוכלוסיית ישראל כיום סובלת מתופעת השפיכה המוקדמת, כאשר הרשימה כוללת גברים צעירים בתחילת דרכם לגברים בוגרים ועמוסים ועד לגברים מבוגרים ומנוסים.

שפיכה מוקדמת אצל גברים – גורמים נפוצים:

• גורם פסיכולוגי חיצוני – אנו חווים תקופה עמוסה, תקופה קשה או תקופה לא טובה במערכת היחסים שלנו, אשר גורמת לנו לתפקד בצורה ירודה.

• גורם פסיכולוגי פנימי – שפיכה מוקדמת אצל גברים אף עשויה לנבוע ממצבים שקשורים למשגל עצמו: חוסר ביטחון במהלך האקט, תחושה של אי-נוחות, תחושה של התרגשות יתר. לאחר שחווינו שפיכה מוקדמת אצל גברים מספר פעמים, יתכן ונחשוש כי המצב יחזור ובכך נייצר נבואה שמגשימה את עצמה.

• גורם פיזי מוקדם – כאשר אנו מתחילים לקיים יחסי מין, אנו איננו מכירים את הגוף של האחר, איננו יודעים מה יש לעשות וממה עדיף להימנע, לא יודעים כיצד לשלוט ב"שריר" שלנו. באופן טבעי, נתקשה למנוע מעצמנו להגיע לפורקן ונחווה שפיכה מוקדמת אצל גברים, אך היא שכיחה ועוברת עם הניסיון.

• גורם פיזי מאוחר – ככל שאנו מתבגרים, השרירים שלנו הולכים ומתנוונים. עלינו להמשיך ולהזיז אותם ובמיוחד את שרירי רצפת האגן שלנו, אם אנו רוצים להישאר חזקים, להצליח לשלוט בעצמנו ולהימנע ממצבים של שפיכה מוקדמת אצל גברים.

שפיכה מוקדמת אצל גברים – פתרונות:

• פעילות גופנית – כאשר אנו נחלשים עם השנים, כדאי לנו לחזק את שרירי רצפת האגן שלנו, על ידי ביצוע תרגילי קיגל. ככל שרצפת האגן שלנו חזקה יותר, כך קל לנו יותר לשלוט בזקפה שלנו, במשך שלה ובעת הפורקן שלנו.

• תזונה – ישנם מאכלים רבים שיכולים לסייע להתמודד עם שפיכה מוקדמת אצל גברים: אבטיח, ג'ינג'ר, חילבה, שעועית ירוקה, זרעי שומר ופלפלים חריפים, ידועים ביכולותיהם לשפר און גברי. גם מאכלים המכילים את מינרל האבץ, המסייע באופן טבעי לשפר את כוחנו ואף להגביר את הליבידו שלנו.

• טיפול חיצוני – אנו תמיד יכולים לנסות להשתמש בספריי השהייה טבעי או כדורים טבעיים, שיסייעו לנו להתמודד עם תופעת שפיכה מוקדמת אצל גברים שלנו.