שפיכה מוקדמת – מה, למה ואיך

 

שפיכה מוקדמת היא אחת התופעות היותר נפוצות ומביכות בקרב גברים, ותפוצתה עומדת על כרבע מהאוכלוסייה הגברית. בכתבה הבאה על שפיכה מוקדמת, הגורמים לה ואופני הטיפול המומלצים.

 

מהי שפיכה מוקדמת

 

שפיכה מוקדמת היא בעיה בתחום התפקוד המיני המתייחסת למצב בו הגבר איננו שולט על מועד שפיכת הזרע והאורגזמה הנלווית במהלך קיום יחסי מין. ממדי הבעיה כוללים כרבע מהגברים, בעוד עשרה אחוזים מתוכם סובלים מהבעיה באופן כרוני. שפיכה מוקדמת משפיעה באופן שלילי על איכות חיי הסובלים ממנה ויש לה השפעה ישירה על ביטחונם העצמי. ברבים מהמקרים, שפיכה מוקדמת מלווה ברגשות שליליים כמו תסכול, מבוכה ותחושות בלתי נעימות אחרות.

 

מהם הגורמים לשפיכה מוקדמת

 

שפיכה מוקדמת עשויה להתרחש בשל גורמים פיזיולוגיים שונים, כמו סוכרת, דלקת בערמונית, דלקות בדרכי השתן, תופעות לוואי של תרופות מסוימות, ליקוי במערכת העצבים, ועוד. גורם אחר לשפיכה מוקדמת עשוי להיות פסיכיאטרי. מצבים פסיכוטיים שונים, כמו פוסט טראומה, עשויים להשליך על התפקוד המיני ולגרום לשפיכה מוקדמת. גורם שכיח נוסף הוא הגורם הנפשי. דיכאון, לחץ, ביישנות וחוסר ביטחון עצמי עשויים להוביל לשפיכה מוקדמת. כמו כן, הגורם הגנטי לשפיכה מוקדמת קיים, אך הוא נחשב לנדיר.

 

איך מטפלים בשפיכה מוקדמת

 

מגון הפתרונות המיועדים לטיפול שפיכה מוקדמת פתרון טבעי רחב. בין היתר, ניתן לצרוך גלולות, תרסיסים וקרמים שונים, שמטרתם להעלים את הבעיה. טיפולים מסוג אחר מתבססים על תרגולים שונים שמטרתם לפתור את בעיית השפיכה המהירה. טיפול נכון בשפיכה מוקדמת משפר את המצב באופן מהיר ויעיל, ומוביל, בעקבות כך, גם לשיפור ביטחונם העצמי של המטופלים אשר הצליחו להיפטר מהבעיה המביכה, ולשיפור איכות חייהם בטווח המידי.

קיראו גם על פתרון אפשרי לשפיכה מוקדמת