שפיכה מוקדמת היא תופעה שרבים מאיתנו מתמודדים עמה. כיום, כ- 25% מאוכלוסיית ארצנו חווה שפיכה מוקדמת תרגילים, מעת לעת.שפיכה מוקדמת תרגילים – תרגיל הקיגל:

אחד הגורמים הנפוצים שפיכה מוקדמת תרגילים , הוא ירידה בכוח הפיזי שלנו. יתכן והסיבה נובעת מחוסר תנועה, זקנה או מצב רפואי בו אנו מצויים כעת, אך גם אם אנו חושבים אחרת – אנו בהחלט יכולים לשוב ולהתחזק, באמצעות ביצוע תרגיל אחד פשוט, שהוכיח את עצמו יותר מפעם אחת.

תרגיל ה-קיגל, הוא תרגיל הפועל על רצפת האגן שלנו באופן ספציפי. כאשר אנו מבצעים אקט חושני, שרירי האגן דואגים להאט את מחזור השם שלנו באזור הפין ולשמור את הדם באזור הפין. הפעולה הזו מסייעת לנו לחזק ולשמר את הזקפה שלנו. מכך ניתן להבין כי ככל שנחזק את שרירי האגן שלנו, כך נצליח ליהנות מיותר שליטה שפיכה מוקדמת תרגילים שלנו. יש לציין כי מחקר מ- 2005, אף הוכיח כי 75% מהגברים שביצעו תרגילי קיגל יום-יום במשך חודש לפחות, אכן חוו שיפור בביצועיים במיניים וזכו ביותר שליטה, כאשר רצו לעצור את עצמם מלהגיע לפורקן מיני.

אופן הביצוע: נכווץ את שרירי האגן ואיבר המין שלנו בלבד, אלו בהם אנו נעזרים בדרך כלל כדי להטיל שתן, למשך שנייה או שתיים ונשחרר. נחזור כשלושים פעמים, ננוח דקה ונבצע עוד סט. המטרה היא לבצע כשלושה סטים ברצף, בין שלוש לארבע פעמים בשבוע. לאחר כחודש, ניווכח כי אנו מצליחים להחזיק את עצמנו למעט יותר זמן מהרגיל.

למרות ההצלחה הרבה שתרגילי הקיגל הראו, יש לציין כי שפיכה מוקדמת תרגילים נגרמת בשל קשת רחבה של תופעות. אם הבעיה שלנו היא איננה פיזית, יתכן וכדאי לנו למצוא פתרונות יעילים יותר לבעיה הספציפית שלנו או להשתמש בספריי השהייה טבעיים, שיסייעו לנו לשמר את הזקפה שלנו ללא פגיעה בהנאה במהלך האקט.