בין אם השומן מתרכז במקום אחד כמו למשל בירכיים, בישבן או בבטן ובין אם באופן יחסית אחיד בכל הגוף, רבים מאיתנו מנסים להיפטר ממנו.

אחד האזורים העקשניים והקשים הוא שריפת שומן בירכיים שנוטה להצטבר בעיקר אצל נשים.

לפני שנבין איך אפשר לצמצם את אחוזי השומן, איזו פעילות גופנית מומלצת ואילו תוספי תזונה ניתן לשלב כחלק מתפריט תזונה מאוזן, חשוב להבין איך הגוף עובד.

למרות שהיינו רוצים להיפטר מכולו, חשוב לזכור כי לתאי השומן בגוף שלנו יש תפקידים הקשורים לתהליכים אנרגתיים בגוף, הגנה על איברים פנימיים ועוד.

תאי השומן הופכים את המזונות שאנו צורכים לאנרגיה, הם מסוגלים לקלוט העמסת יתר של מזון וכך לשמש כמאין ״מחסן אנרגתי״.

יחד עם זאת, עודף הוא אחת הסיבות המרכזיות להיווצרות של מחלות לב וכלי דם, הוא עלול גם לגרום לסוכרת, להעמיס על מערכת השלד והשרירים ואף לעודד היווצרות של הפרעות במערכת הנשימה.

מה הסיבה לכך שיש אנשים ש״צוברים״ יותר שומן מאחרים?

בעוד לא מעט מאיתנו מאשימים את העובדה שסיבות גנטיות כאלה ואחרות, הן אלו שאחראיות על הצטברות מוגברת של שומן, חשוב לזכור כי לתזונה, לאורח החיים שלנו, לרמת ולסוג הפעילות הגופנית שאנו בוחרים לבצע, אם בכלל יש השפעה ניכרת על התוצאות.

כמובן שיש כל מיני גורמים נלווים שמעודדים היווצרות של שומן בעיקר באזורים כמו ישבן, ירכיים ובטן הן אצל גברים והן אצל נשים כמו למשל הריון… אמנם אין אנחנו יכולים להפחית את כמות תאי השומן, אבל ברגע שאנחנו מעלים את שריפת השומנים, כמות השומן בתאים מצטמצמת ואז הגוף גם יורד במשקל.

3 טיפים מעולים לשריפת שומן בירכיים

  1. תזונה נכונה כחלק מאורח חיים בריא, הימנעו מדיאטות כאסח - שינוי תפיסתי במחשבה הוא הדרך הטובה ביותר שתסייע לנו להפחית את אחוזי השומן, לחטב את הגוף ולרדת במשקל. אם נחשוב שאנו נמצאים בדיאטה תמידית, הדבר יגרום לנו שלא להתמיד, אך אם נחשוב שמדובר בתהליך בריאותי ארוך טווח, יהיה לנו הרבה יותר קל לשמור על ההישגים שלנו.
    לכן, חשוב לבחור תכנית תזונה שתואמת את היכולות שלנו, את ההרגלים שלנו ואת אורח החיים שלנו ולבצע את השינויים בהדרגה. בתור התחלה כן חשוב להפחית את כמות הפחמימות, לשדרג את התפריט ביותר חלבון איכותי, לבחור בסיבים תזונתיים, ירקות ופירות על פני כל המאכלים שמעודדים היווצרות של שומן באותם אזורים, כולנו יודעים מהם.

  2. פעילות גופנית - בחרו פעילות גופני שגם כן תואמת את היכולות שלכם והימנעו מפעילות אינטנסיבית כבר בהתחלה שעלולה לגרום לכם לפציעות או לאתגר גדול מדי. שלבו בין פעילות אירובית שתסייע לכם בתהליך שריפת השומן והקלוריות לצד פעילות גופנית חיזוק לשרירים שתתרום לתהליך בניית מסת שריר רזה התורם גם הוא לשריפת שומן בזמן מנוחה. בכדי לשרוף שומן בירכיים, יש לשלב תרגילי רגליים מסוגים שונים, הרמת משקולות, תרגילי פשיטה וכפיפה, סקווטים ועוד…

  3. שלבו תוספי תזונה - תוסף ליפו מקס נחשב לאחד מתוספי התזונה היעילים בתהליך שריפת השומן וצמצום ההיקפים הן באזור הירכיים והן באזורים נוספים בגוף. הליפו מקס מכיל חומצת שומן מסוג CLA אותה הגוף לא מסוגל לייצר בעצמו. ה- CLA מונעת תהליך של אגירת השומן בתאים מה שמעודד את הגוף לשרוף יותר שומן ולעשות בשומן שימוש לצורך אנרגיה ושריפת קלוריות. הליפו מקס הינו תוסף תזונה ייחודי המאושר לצריכה על ידי משרד הבריאות בישראל, אינו גורם לתופעות לוואי ובטוח לשימוש.