הוא מסריח אבל טעים, הוא מלך המטבח הבלתי מעורער ובעיקר מאוד מאוד בריא. מדלקות בנרתיק ועד לתולעים במעיים, הכול על סגולותיו של השום ועל הפיתוח המאפשר להינות מהן כל בוקר בלי הריח הנלווה


הסבתות שלנו נהגו למעוך שיני שום, לערבב עם קצת שמן זית ולטפטף את המרקחת ישר לתוך האוזן, הפה או אפילו הפצע שלנו. שום הוא תרופת הסבתות האולטימטיבית. אך לא מדובר במיתוס כלל וכלל. השום לא קיבל את מעמדו האיקוני בחסד אלא לחלוטין בזכות, שכן מדובר בפקעת קסמים אשר יכולה לחולל פלאים לגוף האדם. לא רק בעיני הסבתות, אלא בעיני המדע עצמו. אז מה הם יתרונותיו הבריאותיים של השום ומה הופך אותו לכל כך בריא?

להזמנה ישירה של כמוסות שום - לחצו כאן

מעשה בשלושה אחים- אליאין אלינאז ואליצין


סגולותיו הבריאותיות של השום מתחילות בעצם ברגע החיתוך או הכתישה שלו. מולקולת האליצין, שהיא החומר הפעיל המרכזי בשום, נוצרת כאשר אנחנו כותשים את השן- אז מתרחשת תגובה בין חומצת האמינו אליאין לבין האנזים אלינאז, ובעקבות התגובה נוצר האליצין. לאליצין מיוחסות תכונות ריפוי רבות בעיקר משום שעל פי מדענים, מדובר בנוגד החימצון הטוב ביותר הידוע לאדם. מה הופך אותו לכל כך טוב? לפי מחקרים עדכניים מדובר במהירות שבה הוא מתחיל לפעול, כאשר מרגע שהוא מתחיל להתפרק הוא כבר מתחיל להיות יעיל.


אליצין ושות'- כל מה שבריא בשום


מלבד אליצין, השום עשיר גם בויטמינים ומינרלים רבים. ביניהם, אשלגן, סידן, נתרן ומגנזיום והויטמינים B6 , D ,  C וסלניום. השום נחשב לאנטיביוטיקה של הטבע מכיוון שהוא הורג מספר רב מאוד של חיידקים וזיהומים פטרייתיים, והכול בזכות האליצין. אבל מלבד זאת, לשום סגולות רפואיות רבות ממגוונות. הוא מוריד את רמות הכולסטרול בדם, עוזר להפטר מטפילים כמו תולעי מעיים, מזרז את תהליך העיכול ע"י זירוז הפרשת מיצי עיכול ויכול אפילו להקל על כאבי מחזור, זיהומים ואגינליים ויבלות באברי המין.


להזמנה ישירה של כמוסות שום - לחצו כאן

תרופת הפלא במחיר נידוי חברתי?


אליצין, בהחלט מולקולת פלא. הבעיה היא שמה שמקנה לשום את סגולותיו המופלאות, מקנה לו גם את ריחו העז. על מנת שהשום יהיה אפקטיבי ולא יאבד מסגולותיו, צריך לצרוך אותו חי. בישול שום אמנם מנטרל חלק מריחו העז אך יחד עם זאת גם את השפעותיו הבריאותיות. יתרה מכך, על מנת ליהנות ממלוא סגולותיו, רצוי לצרוך 1-2 שיניים חיות וכתושות כל יום. בריאים ככל שנהיה כתוצאה מכך, מי רוצה להיות בריא ובודד? הרי אכילת שום חי עלולה להרחיק מאיתנו לא רק טפילים וערפדים, אלא גם חברים.


כמוסות שום ללא ריח – ליהנות משני העולמות


פיתוח של חברת נוטרי די, אשר הצליחה לייצר כמוסות שום בריכוז חסר תקדים של 3400 מ"ג מאפשר למי שצורך אותו לקבל את כל הסגולות של השום בעצמה אופטימלית. אלמנת להתגבר על בעיית הריח הוסיפה החברה עלי פטרוזיליה אשר תפקידם לספוח את הריח בקיבה ולא לאפשר לו לעלות דרך הגרון ומנקבוביות הזיעה.  

להזמנה ישירה של כמוסות שום - לחצו כאן