כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית מרובה לשם חיטוב, כדאי לנו לזכור כי תפריט חיטוב איננו פחות חשוב ואולי מהותי אף יותר מהפעילות הגופנית עצמה: כיום אנו יודעים כי כל אשר אנו מכניסים לגופנו, תורם בהתאמה תפריט חיטוב שלנו.
יש לציין כי גם שינה מרובה, אשר במהלכה מתבצעים עיקר תהליכי שריפת השומנים, הבנייה והתיקון של השרירים שלנו, תתרום להווייתו של תפריט חיטוב יעיל.


תפריט חיטוב איכותי:

כדי ליהנות מההצלחות של תפריט חיטוב, עלינו להעשיר את גופנו בשלל חומצות אמינו – אבני הבניין של החלבונים שלנו. בגופנו, החלבונים הם המזון של השרירים שלנו: במהלך השינה, גופנו "עובד שעות נוספות", מאכיל את השרירים שלנו ודואג לחזק אותם ולתקן אותם, עקב נזקים שנגרמו להם במהלך אימוני החיטוב שלנו.

• HMB – מדובר בחלק מסוים של אחת מחומצות האמינו – הלאוצין. ה- HMB מסייע להאט את תהליכי הפירוק של החלבונים בגופנו. זאת ועוד, התרומה האמתית שלו תפריט חיטוב שלנו, היא שהוא מסייע להגביר את תהליך הייצור של החלבונים בגופנו, בשל היותו חומר פעיל שממנו גופנו מייצר חלבונים. ככל שגופנו יהיה עשיר ביותר חלבונים, כך נהפוך תפריט חיטוב שלנו לאופטימלי יותר.

• קריאטין - קריאטין היא תרכובת המשלבת בחובה שלוש חומצות אמינו: גליסין, מתיונין וארגנין. בעבודה משותפת, שלוש החומצות הללו מסייעות להגדיל את מאגרי החלבונים של גופנו. בנוסף, שלוש חומצות האמינו הללו מסייעות לייצר יותר אנרגיה בגופנו, שמסייעת לנו לעמוד בפני אימונים עזים יותר. מעבר לייצור החלבונים בגופנו, הייחוד של הקריאטין עבור תפריט חיטוב, הוא שתוסף התזונה אף מסייע להפחית את רמות חלבון המיוסטטין בגופנו – אשר מטרתו להביא לפירוק של חלבונים בגופנו. כתוצאה מכך, הוא תורם לשימור רמות גבוהות של חלבונים בגופנו, שיהיו זמינים להזין את השרירים שלנו בכל עת, כדי ליהנות תפריט חיטוב איכותי.

Super Food Diet Banner new1