כאשר אנו מבקשים לשנות את התפריט המוכר והבטוח שלנו, כדאי לנו לשאול את עצמנו למה הכוונה תפריט חיטוב? התשובה פשוטה: תפריט חיטוב הוא כזה שמטרתו היא לסייע לנו להפחית את אחוזי השומנים שלנו ולהעלות את אחוזי מסת השרירים בגופנו, אשר נוצרים בעקבות אכילה מרובה של חלבונים.

תפריט חיטוב איננו מתאים לכל אחד מאיתנו – הוא מתאים לקהל של אנשים שמתאמנים לפחות 3-4 פעמים בשבוע, על בסיס קבוע. אם אנו מתאמנים על בסיס יומיומי, אנו מוכרחים לאמץ לעצמנו תפריט חיטוב, אשר שווה בערכו לחשיבות של הפעילות הגופנית עצמה.


תפריט חיטוב איכותי מכיל:

• שפע חלבונים – המסייעים לבנות את מסת השרירים שלנו, לשמר אותה, לחזק אותה ולהפחית את הסיכויים לנזקים לאחר האימון. לחלבונים תפקידים רבים בגופנו, אך ככל שאנו מתאמנים יותר, כך גופנו צורך יותר מהם ולכן – תפריט חיטוב שם עליהם דגש. ברוב התפריטים, הדגש הוא בדרך כלל על פחמימות ולא חלבונים, לכן כדאי לנו לשים לב למה שאנו מכניסים ביומיום ולוודא כי אנו עומדים בכמות הנדרשת: בממוצע, עלינו לצרוך בין 0.8 ועד ל- 2 גרם של חלבון ביום, לכל ק"ג שאנו שוקלים. הכמות עולה ככל שאנו מתאמנים יותר.
כדי לבחון כמה חלבונים כדאי לנו לשלב תפריט חיטוב שלנו, מומלץ שניוועץ בדיאטן, נטורופת או מאמן אישי, שיוכלו להעריך את המצב בהתאם. אם אנו מתקשים לאכול את הכמות המספקת או שאנו צמחונים או טבעונים, אנו תמיד יכולים להסתמך על אבקות חלבון וגיינרים, שיפצו על החסך של תפריט חיטוב.

• מעט שומנים – גופנו זקוק לשומנים כדי לבצע תהליכים בסיסיים, אך כאשר אנו מתאמנים המטרה שלנו היא לאכול כמה שפחות מהם. לכן, נימנע משומני טרנס ושומנים לא בריאים ונאכל אך ורק חומצות שומן בריאות כגון אומגה 3.

• נימנע – סוכר לבן, מלח לבן, קמח לבן, שומני טרנס, צבעי מאכל וכימיקלים כולם יעמדו בדרכנו ולכן, אינם מהווים חלק תפריט חיטוב. גם אם אנו מתקשים לעמוד במשימה, כדאי לנו להשתדל ולהימנע מפיתויים כאלו.

Super Food Diet Banner new1