תפריט להורדת אחוזי שומן מטרתו לסייע לנו להיפטר משכבת השומן שמקיפה את גופנו ולהחליף אותה בשכבת שרירים יפה ומפוסלת, שתעיד על בריאות.

כיצד מורכב תפריט להורדת אחוזי שומן:

• אינספור חלבונים – שכבת השרירים היפה והמפוסלת נוצרת בזכות החלבונים – המזון של השרירים שלנו. תפריט להורדת אחוזי שומן איכותי חייב לכלול כמות ממוצעת של 1.5 גרם חלבונים ביום, על כל ק"ג שאנו שוקלים: החלבונים מסייעים לבנות מסת שריר חזקה ויציבה, ללא נזקים שעלולים להיגרם עקב אימונים מאומצים מדי. אנו יכולים ליהנות מחלבונים המצויים בביצים, דגים, איברים פנימיים של חיות או קטניות. אנו אף יכולים לשקול ליהנות מאבקות חלבון וגיינרים בתזונה היומית שלנו, כדי להגיע לכמות החלבונים המומלצת עבורנו.

• פחמימות מורכבות בלבד – כגון תפוחי האדמה, הקטניות, הבטטה והדגנים המלאים. לצד החלבונים, תפריט להורדת אחוזי שומן יעיל יכיל גם פחמימות מורכבות, שיעניקו לגופנו את האנרגיה לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר ויותר. מומלץ כי נאכל כ- 6 גרם פחמימות, על כל ק"ג שאנו שוקלים, כדי ליהנות מאנרגיה זמינה לאורך היום. לעומת פחמימות מורכבות, כדאי לנו להימנע מפחמימות פשוטות, אשר מעמיסות על גופנו, מביאות לתהליך עיכול מהיר ולא נעים ולעלייה חדה באנרגיה, שאחריה עוקבת עייפות כבדה. לצד חד-סוכרים, כדאי לנו להימנע גם מקמח לבן וסוכר לבן.

• נתמקד בשומן אחד ספציפי - תפריט להורדת אחוזי שומן כמובן ימליץ לנו להימנע משומנים ככל האפשר ולכן, כדאי לנו להוציא שומני טרנס וחומצות שומן רוויות ולא בריאות מחוץ לתפריט. ישנן חומצות שומן רוויות ובלתי-רוויות אשר בריאות לנו ואף כדאי לנו לשלב ביומיום שלנו, כגון אומגה 3, כדי לבצע שלל תהליכים ביולוגיים בגופנו. כאשר אנו פועלים לפי תפריט להורדת אחוזי שומן, מומלץ כי נאכל 0.25 גרם שומן, על כל ק"ג שאנו שוקלים. אנו יכולים ליהנות מאומגה 3 מדגים שומניים, ירקות ירוקים, ביצים, זרעי צ'יה, אגוזים ועוד.

Super Food Diet Banner new1