תפריט תזונה לחיטוב מטרתו לסייע לנו להוריד ממשקלנו ולהציג את השרירים שלנו לראווה. תפריט תזונה לחיטוב מתמקד בעיקר בשלושת אבות המזון, מהם אנו אוכלים יותר מכל דבר אחר במשך היום: החלבונים, הפחמימות והשומנים שלנו.


חלבונים:


החלבונים הם החלק המהותי ביותר בכל תפריט תזונה לחיטוב. החלבונים הם אבני הבניין של השרירים שלנו, אשר מטרתם היא להזין אותם במזון, שיסייע להם להתחזק, להתפתח מהר יותר ולהימנע מנזקים שעלולים להתרחש בעת אימון או תופעת הרדיקלים החופשיים.
בנוסף, לחלבונים חלק משמעותי בגופנו: הם מסייעים לייצר מוליכים עצביים והורמונים שונים בגופנו שתורמים לשפע פעולות, מהווים 30% ממבנה העצם שלנו ותורמים לגופנו אנרגיה.

כאשר אנו מבצעים תפריט תזונה לחיטוב, עלינו לאכול בממוצע 1.5 גרם חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים. מדובר בכמות עצומה! אנו יכולים ליהנות מחלבונים המצויים בבשר, עוף, דגים, ביצים וקטניות, אך לרוב לא נצליח להגיע לערך הרצוי.
כדי להצליח ולפצות על הפער, כדי ליהנות תפריט תזונה לחיטוב שהוא איכותי, כדאי לנו להעשיר את גופנו באבקות חלבון/גיינרים, שיסייעו לאזן את תפריט תזונה לחיטוב שלנו.


להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן


פחמימות:

הן מקור האנרגיה החיוני ביותר של גופנו. בנוסף, הפחמימות מסייעות לשמר את בריאות המעיים, על ידי מתן נפח לצואה והאצת תהליך סילוק הרעלים והפסולת מגופנו.

כאשר אנו פועלים לפי תפריט תזונה לחיטוב, כדאי לנו ליהנות אך ורק מפחמימות מורכבות, משום שהן תורמות אנרגיה לאורך זמן ובניגוד לפחמימות פשוטות, לא עלולות להיחשב לשומנים בטעות ולהיאגר בגופנו. עלינו לאכול בממוצע 6 גרם פחמימות, על כל ק"ג שאנו שוקלים.
ככל שאנו מבצעים יותר פעילות גופנית, כך אנו זקוקים ליותר אנרגיה. אנו נמצא פחמימות מורכבות בעיקר בבטטות, תפוחי אדמה, דגנים מלאים, שיבולת שועל, קטניות ועוד.


שומנים:

שומנים הם אלו שמהם אנו אוכלים מעט מאוד בעת תפריט תזונה לחיטוב, משום שהם נוטים להיאגר בגופנו ולהאט את תהליך החיטוב. עם זאת, לשומנים רבים תפקידים חיוניים, בלעדיהם גופנו לא יוכל להתקיים ולכן, מומלץ כי נאכל שומן אחד ספציפי – אומגה 3 ונשתדל להימנע מחומצות שומן לא בריאות כגון שומני הטרנס.
כאשר אנו מבצעים תפריט תזונה לחיטוב, עלינו לאכול 0.25 גרם שמנים, על כל ק"ג שאנו שוקלים.
שומנים בריאים מצויים בירקות ירוקים, דגים, ביצים, שמן זית, שמן קוקוס, שמן אבוקדו, אגוזים, זרעים ועוד.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

Super Food Diet Banner new1