תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה הם דרך מצוינת לבצע פעילות גופנית, גם אם איננו בכושר או שיש בנו את היכולת לבצע רק תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה.

ישנם תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה רבים, שיוכלו לסייע לנו לחזק את שרירי הבסיס. מה שכן, חשוב לנו להדגיש כי כל תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה יתרמו תוצאות טובות יותר, אם נקפיד על תזונה נכונה ושינה ערבה, בנוסף.


• כפיפות בטן – תרגיל פשוט ומוכר של תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה. נשכב על המזרן כאשר הרגליים שלנו ב- 90 מעלות או כאשר הברכיים עומדים. נפרוש את הידיים ישר ונעלה מעלה, עד שאנו חשים את המתיחה. נחזיק את המתיחה חמש-עשר שניות. אנו יכולים להניע את הידיים לצדדים תוך כדי המתיחה, כדי לחזק את התוצאה של תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה. כדאי לבצע שלושה סטים בעלי 15 חזרות כדי תרגילים לחיטוב הבטן בישיבה יהיה אפקטיבי.


• נר – נשכב על המזרן ישרות ונרים רק את הרגליים שנו, כך שיהיה ישרות ככל שהן יכולות. נשאיר אותן באוויר במשך חמש-עשר שניות ולאחר מכן נוריד אותן. כדאי לנו לבצע עשר חזרות, במשך שני סטים. לחלופין, אנו יכולים להעלות כל רגל בנפרד, להחזיק אותה באוויר ולהוריד אותה. כדאי לנו לבצע את התרגיל הזה במשך שני סטים של 20 חזרות.


• מיקוד האגן – נרים את הרגליים והידיים שלנו לצדדים, כאשר המשקל שלנו מתמקד בעיקר באגן שלנו. אם אנו יכולים, ננסה להניע את הרגליים והידיים לצדדים. נחזיק את המתיחה במשך 5-10 שניות ונחזור עליה עשר פעמים, במשך שני סטים.


• אופניים – נשכב על הגב ובכל פעם נרים רגל אחת ואת ידה הנגדית. אם אנו רוצים להגביר את המתיחה, אנו יכולים לקפל אותם וליישר אותם בנוסף. נחזיק את המתיחה מספר שניות ולאחר מכן נחליף צדדים. נחזור על התרגיל 15 פעמים, במשך שלושה סטים.