תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה הם תרגילים ממוקדים, אשר בדרך כלל מפעילים את פלג הגוף העליון. כדאי לנו לבצע לצדם תרגילים המתמקדים בשרירי האגן, כדי לדאוג להפעיל גם את הגפיים התחתונות שלנו. לצד תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה, מומלץ כי תשלב תזונה בריאה ועשירה בחלבונים ונקפיד לישון בין שבע לתשע שעות בשבוע.

• בעיטות עקב – נשכב על המזרן שלנו, ידיים לצדדים ורגליים מכופפות. נרים את הרגליים ל- 90 מעלות ובכל פעם נוריד אחת מהן כמעט עד הקרקע. כדאי לנו להשתדל להימנע מלגעת בקרקע, כדי שנרגיש את המתיחה יותר. כדאי לחזור על תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה שלושים פעמים, במשך שני סטים.

• טיפוס הרים – נשכב על הבטן על המזרן. נתמוך בגופנו באמצעות כפות הידיים ונזיז את אחת הרגליים קדימה. בזמן שאנו מחזירים אותה אחורה, נעביר את הרגל השנייה קדימה. חשוב לשמור על ישיבה שפופה במהלך התרגיל ולא להניע את הידיים כלל. נחזור על תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה 15 פעמים, במשך שני סטים.

• מספריים – נשכב על המזרן ונניח את הידיים שלנו מתחת לעורף שלנו. נרים את הראש והעורף שלנו ותוך כדי נרים את שתי הרגליים שלנו; כאשר רגל אחת מתחילה ראשונה ורגל שניה עוקבת אחריה, שנייה מאוחר יותר. נשתדל להימנע מניצול התנופה תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה הזה, שכן כדאי לנו לאמץ את הגוף שלנו. נחזור על תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה 30 פעמים, במשך שני סטים.

• החלקה – נעמוד בדומה לתנוחת הכלב ביוגה: רגליים ישרות, טורסו כלפי מטה וידיים נוגעות ברצפה. במקום לכפות על הגוף להישאר בתנוחה, נאפשר לו להחליק עד שאנחנו יורדות לתנוחת שכיבת סמיכה. לאחר מכן, נדחף את הרגליים שלנו ונשוב לעמידה השפופה קודם לכן. נחזור על תרגילים לחיטוב הבטן התחתונה עשר פעמים, במשך שני סטים.