תרגילים לחיטוב הגוף בבית יכולים להיות הפעילות הגופנית האופטימלית עבורנו או ההתעמלות הקשה ביותר עבורנו. כאשר אנו תוהים בנוגע תרגילים לחיטוב הגוף בבית, ראשית כדאי לנו לשאול את עצמנו אם באמת נתאמן בבית, שכן רבים מאיתנו עשויים להיכנע לנוחות של הבית ופשוט להתעצל או לחלופין, לבצע תרגילים שלא מתאימים לנו או בצורה שאיננה נכונה. יש לציין כי במכונות הכושר ישנם מכשור רב ואווירה ספורטיבית, שעשויים לתרום למוטיבציה שלנו להתעמל, כל עוד נוח לנו להתאמן לצד זרים.

כדאי לנו לזכור כי אנו יכולים לבצע תרגילים לחיטוב הגוף בבית יחד עם מאמן אישי, שנוכל להזמין לביתנו באופן קבוע. המאמן יכול לסייע לנו ללמוד איזה תרגילים לחיטוב הגוף בבית כדאי לנו לבצע באופן ספציפי, כיצד נבצע אותם באופן הנכון ביותר כך שלא נפגע בעצמנו ויטיל עלינו משטר אימונים קבוע, שנהיה חייבים לעמוד בו.


תרגילים לחיטוב הגוף בבית שמתאימים לכל גוף:

• כריעה על הקיר – מבין תרגילים לחיטוב הגוף בבית המתמקדים באזור הירכיים, בו נחוש את הזיעה. אנו פשוט נשענים על הקיר, כאשר הידיים שלנו תומכות בקיר והרגליים שלנו מכופפות ב- 90 מעלות. נחזיק את המתיחה במשך 2 דקות. נבצע אותה פעמיים, לאחר מנוחה של דקה בין לבין.

• מדרגות – לשם תרגילים לחיטוב הגוף בבית הללו אנו זקוקים למדרגה גבוהה או שתיים-ארבע מדרגות פנויות. נעמוד ישר אל מולן. נרים את רגל ימין ונדרוך על המדרגה, כמו שאנו עומדים לעלות עליה. תוך כדי נכניס את הבטן והאגן ונמתח את גופנו קדימה. נחזור למקום ונחליף את הרגל האחת ברגל האחרת. נחזור על התרגיל במשך שני סטים, הכוללים 30 חזרות לשם תרגילים לחיטוב הגוף בבית.