תרגילי כושר לגב הם נפוצים יחסית, שכן רבים מאיתנו ודאי חווים כאבי גב לעיתים קרובות. כאבי גב מצויים בין הכאבים הכרוניים הידועים ביותר, אך ידוע כי פעילות גופנית מרובה ונכונה יכולה לשפר את המצב של הגב שלנו פלאים: התנועה והמתיחה של הגב מסייעת להפעיל שרירים שאיננו נעזרים בהם בדרך-כלל וכתוצאה מכך, מסייעים לייעל את פעילותם ולאלחש את הכאב.


אימון של תרגילי כושר לגב:

• בעיטת דולפין – תרגילי כושר לגב נפתח במעט גובה; כאשר אנו שוכבים על קצה ספסל או קצה המיטה שלנו. נוודא כי כל הגב שלנו על המשטח והגפיים התחתונות שלנו משוחררות לחלוטין. נרים את הרגליים באוויר, ללא עזרה מהתנופה ונחזיק אותן למעלה במשך שלוש שניות. לאחר מכן, נוריד את הרגליים חזרה למטה. נחזור על תרגילי כושר לגב במשך שני סטים, הכוללים 15 חזרות.

• שכיבת כוכב - תרגילי כושר לגב מעין אלו מסייעים לנו למתוח את הגב כראוי: פשוט נשכב על הבטן ונמתח את הגפיים שלנו לפיסוק רחב ככל האפשר. נבצע את המתיחה, נחזיק אותה במשך מספר שניות ונשחרר. נחזור עליה כ- 5-10 פעמים.

• תנוחת הכלב - תרגילי כושר לגב מעולם היוגה: נעמוד על המזרן ונתכופף, כאשר אנו שומרים על ידיים ישרות ברוחב הכתפיים ורגליים בפיסוק האגן. נייצר מעין צורה של משולש עם גופנו ונעביר משקל בין הרגליים לידיים בהתאמה. נחזיק את התנוחה עד שתיים וחצי דקות.

• כיסא צמוד לקיר – נתחיל את התנוחה בעמידה. נישען על הקיר וניישר את הרגליים שלנו למצב של 90 מעלות, כך שרק הטורסו והאגן נותרים צמודים לקיר. נניח את הידיים שלנו על הירכיים. ננסה להישאר בתנוחה הזו עד שתיים וחצי דקות.