רובנו לא מרוצים מהאופן שבו הבטן שלנו נראית: נפוחה, מדולדלת ולא מושכת. כדי להצליח להביא לתוצאות, בנוסף תרגילי כושר לחיטוב הבטן, יהיה עלינו לשמור על תזונה נכונה ולהקפיד לישון בין שבע לתשע שעות בלילה. השילוש הזה הוא הדרך הבטוחה היחידה הצליח להוריד במשקל ולהיות מחוטבים באופן בריא.

*נזכור למתוח את שרירי תרגילי כושר לחיטוב הבטן בכל תרגיל.

• החזקת בטן – תרגילי כושר לחיטוב הבטן שרובנו לא מכירים. לשם הביצוע שלו, אנו נזדקק לכיסא. נשב על קצה הכיסא, כאשר הידיים שלנו מחזיקות את הקצה הקדמי שלו, לצד הרגליים שלנו. נרים את כפות הרגליים שלנו, כך שרק אצבעותינו יגעו ברצפה. כשאנו מוכנים, בעזרת הידיים נרים את כל הגוף שלנו מהכיסא. נישאר ב"אוויר" במשך 5-10 שניות ולאחר מכן, נרד בחזרה לכיסא. נחזור על התרגיל במשך דקה שלמה.


• עליית בסיס – תרגילי כושר לחיטוב הבטן מצוין. נשכב על הבטן, כאשר האמות שלנו מונחות על הרצפה ואצבעות הרגליים שלנו נוגעות ברצפה (מומלץ לבצע את התרגיל עם נעליים). כשאנו מרגישים מוכנים, ניעזר ברגליים כדי להרים את עצמנו מעלה. לאחר מכן, נבצע נטייה לצד, כאשר המותן שלנו נוגע ברצפה, אך אנו עדיין במצב מורם. נחזור לאמצע ונעבור לצד השני. נחזור על התרגיל עשר פעמים, במשך שלושה סטים. אם אנו מתקשים, אנו יכולים לבצע אותו חמש פעמים בכל פעם, בתור התחלה.


• גשר הפוך – תרגילי כושר לחיטוב הבטן בו אנו נשענים על השכמות שלנו. נשכב על הגב ונרים את אחת הרגליים שלנו, כך שתהיה ישרה. נרים את היד הנגדית לה וננסה להוריד את השתיים לקרקע דרך הצד, נמוך ככל האפשר. נזכור לכווץ את שרירי תרגילי כושר לחיטוב הבטן ולהיעזר בהם, כאשר אנו משיבים אותם למקומם הישר. יש לבצע שני סטים של 10-12 פעמים לכל רגל ויד נגדיות.