תרגילי כושר לרגליים מסייעים לחטב את אזור הרגליים כמובן, אך תורמים גם לחיטוב האגן ושרירי הבטן שלנו. כדאי לנו לשלב תרגילי כושר לרגליים בכל אימון, תוך כדי דאגה גם לאזור העליון של גופנו.


כיצד נוכל לייעל תרגילי כושר לרגליים:

• מכשור – משקולות, רצועות, כדורי אימון, דלגיות ומכונות של מכון כושר יכולים לסייע לנו להוציא את המקסימום מכל תרגילי כושר לרגליים שנבצע, על ידי הוספת משקל או מתן אפשרויות נוספות לשכלול תרגילי כושר לרגליים.

• אבקות חלבון – כאשר אנו מבצעים תרגילי כושר לרגליים על בסיס יומיומי, כדאי לנו לשים לב לכמות החלבונים שאנו צורכים מידי יום: כאשר איננו מתאמנים, עלינו לצרוך כ- 0.8 גרם חלבון על כל ק"ג שאנו שוקלים. ככל שאנו מבצעים יותר תרגילי כושר לרגליים, כך עולה הצורך של גופנו לחלבון; לפחות 1.2 גרם ועד ל- 2.0 גרם ליום, על כל ק"ג שאנו שוקלים. אנו זקוקים לחלבונים לשם העשרת השרירים שלנו, ייעול תהליך בניית השרירים, מתן אנרגיה ומניעה של נזקים, שעשויים להיגרם לגופנו בעקבות האימון. ככל שהצורך עולה, כך יותר קשה לנו להצליח לאכול את כמות החלבון הרצויה באמצעות מזון, אשר יש לציין כי מכיל בנוסף שמנים לא בריאים. במצבים מעין אלו, אנו משלבים את אבקות החלבון בתזונה היומית שלנו: הן מכילות ערך מרוכז וגבוה של חלבונים, שיסייעו לנו להפוך את האימונים שלנו לאופטימליים ונטולי נזקים.

• כדורי הרזייה טבעיים – אם אנו מבצעים תרגילי כושר לרגליים גם כדי להוריד ממשקלנו, כדאי לנו לשלב בתזונה היומית שלנו כדורי הרזיה טבעיים, שמטרתם לייעל את תהליכי שריפת השומנים בגופנו ולסייע לרום תוספת אנרגיה לגופנו, כך שנוכל לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.