תרגילי ספורט לחיטוב הבטן יסייעו לנו לקום בבוקר עם חיוך, משום שאנו אוהבים את מה שאנו רואים במראה. כדאי לנו לזכור ולחטב גם את שרירי האגן שלנו, לצד תרגילי ספורט לחיטוב הבטן, כדי למתוח את כל הגוף שלנו, כולל הגפיים.

אם אנו מרבים לבצע פעילות גופנית על בסיס קבוע ולרבות תרגילי ספורט לחיטוב הבטן, כדאי לנו לשקול ולהוסיף לתזונה היומית שלנו אבקות חלבון או להגביר את רמות החלבונים שאנו מעכלים ביומיום: החלבונים של גופנו הם המזון של השרירים שלנו; הם מסייעים לבנות את השרירים שלנו מחדש ולמנוע נזקים שעלולים להיגרם עקב מאמץ מופרז במהלך האימון.

על האדם הממוצע לצרוך 0.8 גרם חלבון על כל קילו שהוא שוקל ו- 1.2 גרם חלבון, אם אנו מרבים להתאמן. כדאי לנו לוודא כי אנו מקפידים על איזון החלבונים בגופנו, כדי לשמור על הבריאות שלנו.

דוגמאות של תרגילי ספורט לחיטוב הבטן:

• חצי כפיפה – אנו מתחילים את התנוחה כאשר אנו שוכבים על המזרן: הידיים שלנו מורמות מעלה והרגליים שלנו מכופפות ב- 90 מעלות. אנו מעלים את הטורסו שלנו מעלה, גבוה ככל שאנו יכולים, שומרים על הידיים מונפות ישר. לאחר מכן, אנו שבים לרצפה. כדאי לנו לבצע שני סטים של התרגיל הזה, 15 חזרות בכל פעם.

• מצב 2 – התנוחה המוכרת מהצבא תסייע לנו כמו כל תרגילי ספורט לחיטוב הבטן טוב. כל שעלינו לעשות הוא לשכב על הבטן, כאשר האמות שלנו על המזרן. כדי להרים את עצמנו, נעמיד את קצות הרגליים שלנו ונישען על האמות, כך שניראה כמו קרש ישר. ננסה להישאר בתנוחה הזו במשך שתי דקות. אם אנו שואפים לחזור עליה, כדאי לנו לקחת הפסקה של דקה בין לבין.