אף סתום הוא תופעה שכיחה, שכולנו מכירים מקרוב. בין אם אנחנו סובלים מאלרגיה, מצינון או שאנחנו פשוט מתעוררים בבוקר – הנזלת מתגוררת באף שלנו דרך קבע.


סימפטומים נלווים לאף סתום:

  • כאבי גרון – ייתכן ותחושו צריבה, שריפה, כאבים וקושי בבליעה.

  • כאבי אוזניים/אוזניים סתומות – קיים קשר ישיר בין האף, האוזן והגרון, כך שכאשר אחד מהם איננו במיטבו, בדרך כלל הדבר משפיע גם על השניים האחרים. האוזניים שלנו עלולות להיסתם, לכאוב או לשמוע צלצולים, המרמזים על דלקת.

  • חום – אם מדובר בצינון, מערכת החיסון שלנו תפעל כדי להילחם בו, מה שיעלה את חום הגוף שלנו.


תרופות סבתא לאף סתום:

  • מים ומלח – תרופת הסבתא הפשוטה ביותר, בעיקר לנזלת אלרגית או כרונית: מיי מלח מסייעים להפחית את לחות הריריות שבדרכי הנשימה שלנו, מאפשרים לכייח את הליחה ואף שומרים על דרכי הנשימה שלנו פנויות לאוויר. כדי לבצע את הטיפול ביעילות, ניקח חצי כפית מלח ונמוסס אותם במים חמימים. לאחר מכן, ניקח מזרק, טפטפת או משפך ונטפטף באיטיות את המים עם המלח לנחיריים שלנו, נחיר-נחיר. לאחר מכן, נקנח את האף ונשטוף אותו, כדי להיפטר משאריות המלח והנזלת. במידת הצורך, נחזור על התהליך עד שלוש פעמים ביום, כדי להביא לאף נקי מנזלת.

  • כורכומיןהכורכומין הוא החומר הפעיל של תבלין הכורכום, המוכר לנו יותר מעולם המטבח המרוקאי. הכורכומין הוא נוגד חמצון אנטי-דלקתי, אנטי-בקטריאלי, אנטי-פטרייתי ונוגד פרזיטים וטפילים. יחד עם שום
    ובצל, הוא מהווה מתכון בריאותי לכל מחלה. כדי ליהנות מהיתרונות של הכורכומין, כדאי לנו לנסות להכין משקה עם מים חמים, כפית כורכום (לא יותר מדי, בשל טעמו המר), ג'ינג'ר, שום ודבש. אנחנו גם יכולים לקחת תוסף, שיעזור לנו לחזק את המערכת החיסונית ולהילחם באף הסתום.

  • ויטמין C ויטמין C הוא נוגד חמצון חזק, שמסייע לנו לרפא פצעים בגוף יותר במהירות, הוא אנטי-בקטריאלי ואנטי-ויראלי, מסייע להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים ואף מחזק את המערכת החיסונית שלנו – מה שמסייע לגופנו להילחם באף הסתום ולהפחית את כמות הנזלת.
ויטמין C איננו נאגר בגופנו, לכן עלינו לאכול כמויות קטנות ממנו במשך כל היום. כדי להגיע לאיזון, כדאי לנו לשקול ליטול תוסף של ויטמין C. בנוסף, ניתן למצוא את הוויטמין במזונות כגון פלפלים בכל הצבעים, גויאבה, פפאיה, קיווי, תות שדה, תפוז, מלון, לימון, פטרוזיליה, כרובית לא מבושלת, אשכולית, אפרסמון, ערמונים, קולרבי ועגבנייה.