הגידים שלנו הן רקמות החיבור, הרצועות, בין העצמות והשרירים שלנו. הן רקמות חסרות גמישות ולכן כל תנועה ולו הקלה ביותר, עשויה לפגוע בהן ולהוביל או למתיחה או שחיקה.

הפגיעה מובילה לחלבונים המשויכים למערכת החיסון להגיע למקום, כדי להתריע למערכת החיסון כי עליה להיכנס לפעולה. בתום תהליך הריפוי הורמונים מנקים, פרוסטגלנדינים, מסייעים לפנות רקמות מתות על ידי האצת מחזור הדם שלנו וקשירת האזור הפגוע, כדי למנוע התפשטות של הדלקת הלאה לשאר הגוף.

תסמינים של דלקת בגיד כוללים חום, חום מקומי, כאבים, נפיחות ואף קשיי תנועה במקרים קיצוניים.
רוב דלקות הגידים מתרחשות בעת אימונים או פעילות אקרובטית, אך כל תנועה לא נכונה עשויה להוביל לדלקת.

לעיתים גופנו יתקשה לתפעל את המצב כיאות ולנקות מגופנו את הדלקת. במצבים אלו, יהיה עלינו להעניק לו מעט עזרה.

3 תרופות סבתא לדלקת בגיד

  • כורכומין – כורכומין הוא הרכיב הפעיל של צמח הכורכום. כיום ישנם אינספור מחקרים המאמתים את איכויותיו של הכורכומין. הוא תרופות סבתא לדלקת בגיד אנטי-דלקתי, אנטי-בקטריאלי ואנטי-פטרייתי, אשר מסייע לחזק את המערך החיסוני שלנו, בשל היותו עשיר בשפע נוגדי חמצון. בנוסף, מחקרים מעידים כי הכורכומין מסייע בפני עצמו להפחית את רמות הדלקתיות בגופנו: החלבונים שמתאספים באזור הדלקת שלנו מגבירים את הדלקתיות בו. הכורכומין מסייע למנוע ייצור נוסף של החלבונים הללו, אשר יסייע להרגיע את האזור.
  • ליקוריץ – הליקוריץ הוא צמח מרפא בו משתמשים דרך קבע ברפואה הסינית, אשר נחשב בין תרופות סבתא לדלקת בגיד היעילות ביותר. הוא עשיר בשפע נוגדי חמצון, המסייעים לחזק ת המערך החיסוני שלנו כך שיוכל להתגבר על הדלקת בעצמו, ללא סיוע תרופתי. בנוסף, תרופות סבתא לדלקת בגיד זה מכיל את החומר הפעיל והאנטי-דלקתי גליצריזין, אשר הינו סאפונין כלומר, מסייע לנקות ולטהר את גופנו מגורמים מזיקים ואף להשרות השפעה מרגיעה על גופנו, שתסייע להפחית את רמות הדלקתיות באזור.
  • אומגה 3 – אומגה 3 היא תרופות סבתא לדלקת בגיד וחומצת שומן בריאה, אשר ידועה באיכויותיה המרגיעות. לעומת אומגה 6, אומגה 3 מסייעת לנקות את כלי הדם ולתרום לגופנו תחושות של רוגע והרפיה, שיסייעו להפחית את רמות הדלקתיות בגופנו. תרופות סבתא לדלקת בגיד אומגה 3 משפרת את תהליכי התקשורת בין העצבים השונים במוחנו. כתוצאה מכך, היא מייעלת את כלל הפעילות של גופנו, לרבות הפעילות של מערכת החיסון שלנו וההתמודדות הכוללת של גופנו עם משברים או רדיקלים חופשיים.