דלקת בדרכי השתן היא תופעה לא נעימה וצורבת, שלא תמיד כה פשוט להיפטר ממנה. אמנם היא נפוצה יותר עבור נשים, אך כולנו מכירים את הקושי: הצורך העז ללכת לשירותים שוב ושוב, ללא הצלחה. השריפה, הגירוי, ההפרשות... היתרון של דלקות שתן, הוא שרובן מתרחשות מסיבה, כך שאנו בהחלט יכולים למנוע אותן.


גורמים נפוצים לדלקת בשתן:


יחסי מין – ניתן להפחית את הסיכוי להיווצרות של דלקת בשתן, אם אנחנו נטיל שתן עד כחצי שעה, לאחר קיום יחסי המין.

איפוק – אסור לנו להתאפק מעל לשש שעות! כאשר איננו הולכים לשירותים לאורך זמן, הבקטריה שנמצאת בשלפוחית שלנו מתרבה ויכולה לייצר את הזיהום.

שכחנו לשתות – שתייה לא רק מרווה את הצמא שלנו, היא גם דואגת לנקות את הגוף שלנו מרעלים וחיידקים שמצטברים בתוך גופנו.

עצירות – כאשר אנו לא מצליחים להפריש צואה, אנו בדרך כלל נתקשה לרוקן את שלפוחית השתן שלנו במלואה. משום שהיא לא ריקה לגמרי, עדיין יש בשלפוחית שלנו חיידקים, שעשויים להתרבות ולהוביל למצב של דלקת.

• תזונה שעשירה בסוכרים ופחמימות.תרופות סבתא לדלקת בשתן:


חמוציות כתרופות סבתא לדלקת בשתן – מזה שנים ידוע כי חמוציות מסייעות להתמודד עם דלקות בשתן. פירות היער המתוקים הללו מכילים נוגדי חמצון יעילים, הקרויים פרואנטוציאנידים. נוגדי החמצון הללו מונעים מהחיידקים ובעיקר חיידק האי-קולי (החיידק שמוביל לדלקות בשתן בדרך כלל) להיצמד לדפנות דרכי השתן ומונעים את התרבותם. בנוסף, החמוציות מעודדות ריקון מלא של שלפוחית השמן, מה שמונע אפשרות של הצטברות חיידקים.
יש לציין כי החמוציות המסוכרות מביאות בדיוק לתוצאה הפוכה, לכן מומלץ לנו לפנות לבתי טבע או סופרים טבעיים, בהם יהיה ניתן למצוא חמוציות נטולות סוכר.

לואיזה/פטרוזיליה כתרופות סבתא לדלקת בשתן – הלואיזה כתרופת סבתא לדלקת בשתן היא אנטי-דלקתית ומקלה על כאבים, בעוד שהפטרוזיליה משתנת ומונעת התרבות חיידקית במערכת השתן. מומלץ לקנות עלים טריים ולחלוט אותם, לשתות אותם כתה. הניחו את העלים במים והמתינו כרגע שעה, כדי לאפשר לנוזלים לספוג את הבריאות של העלים. מומלץ לשתות כשלוש כוסות תה ביום, כדי להביא לתוצאות.

D-Mannose כתרופת סבתא לדלקת בשתן – תוסף איכותי, המופק בדרך כלל מפירות יער. הוא נחשב יעיל מאוד בעת התמודדות עם דלקות בדרכי השתן: מסייע להתמודד עם הכאבים ואף משמש תחליף יעיל לאנטיביוטיקה לעיתים. D-Mannose מכיל סוכר מסוים, אשר נצמד לדפנות דרכי השתן ועל ידי כך – מונע מהחיידקים להיצמד אליהן, במקומם. לאחר מכן, הסוכר נפלט ישירות מהגוף, לא פוגע בגוף שלנו או במעיים שלנו. בניגוד לאנטיביוטיקה הפוגעת במערכת העיכול, D-Mannose שומר על פלורת מעיים תקינה.