הרפס הוא נגיף בקטריאלי, אשר גורם להיווצרות של פצעים המדמים פצעי קור, באזור איברי המין, העפעפיים והשפתיים. הרפס מועבר על ידי מגע מיני, מגע פיזי אינטנסיבי או על ידי שימוש באביזרים יחד, כגון שפתונים.

ההרפס יכול להדביק אותנו, רק אם הוא מצליח לעבור דרך פצעים מיקרוסקופיים בגוף שלנו ומאותו רגע ואילך – אנחנו סובלים מהמחלה. ההרפס נותר רדום בגופנו בדרך כלל ומופיע כאשר אנו סובלים מלחץ או מחלה. כיום עדיין לא נמצאה דרך לרפא את וירוס ההרפס לחלוטין, אך ישנן תרופות סבתא רבות שעשויות לעזור לנו להקל על הכאב ולהיפטר מהפצע במהירות.

התעוררות ההרפס

ההרפס נותר רדום בגופנו רוב הזמן. לחץ, תזונה לקויה, מחלה, טיפול שיניים, מחזור ועוד. ללא טיפול, פצע של הרפס נרפא תוך 10 עד 14 יום. במהלך הזמן הזה, אנו נסבול מ:

פצע המדמה פצע קור באזור הפנים או איברי המין.

תחושת אי-נוחות, שריפה או כאב.

קושי לעמוד בשמש לאורך זמן.

אדמומיות.

3 תרופות סבתא להרפס

  • ליזין -ליזין היא חומצת אמינו, חלבון חשוב לגוף שלנו. אנחנו צורכים אותה מקטניות, ירקות, דגים, עופות ובשר הודו.הליזין מסייעת למנוע את השכפול של וירוס ההרפס בגופנו. על ידי כך, היא מונעת התפרצויות הרפס ומותירה את הווירוס רדום ולא מזיק בגופנו. אם אנחנו סובלים מהתפרצויות הרפס לעיתים קרובות, בהחלט מומלץ לשקול ליטול גם תוסף, שיעזור למגר את השפעת הווירוס.
  • אבץ- האבץ הוא מינרל החיוני מאוד לגופנו ומשתתף בתהליכים רבים בגופנו כגון אופן הגדילה שלנו, אופן הבנייה של תאי העור וההגנה על הגוף והעור שלנו, מפני מזיקים. מחקרים מאמתים כי אבץ מסייע לשמור על עור נקי ובוהק, חסר פצעים או הרפס. אף ניכר ממחקרים כי הוא מאריך את ההפסקות בין התפרצות הרפס אחת למשנה. כדי שנוכל ליהנות מיתרונות האבץ, כדאי לנו להעשיר את התזונה שלנו בגרעינים, כבדים של בשר ועוף, אגוזים וירקות ירוקים כגון תרד.
  • תמצית זרעי אשכוליות GSE- האשכולית בפני עצמה ידועה בכמות המכובדת של נוגדי החמצון המצויים ברשותה. היא אף מסייעת לתרום לאיזון רמות הסוכר בדם. בזכות נוגדי החמצון, האשכוליות מחזקות את מערכת החיסון ומסייעות ללחום בחיידקים, וירוסים, דלקות ומחלות. תמצית זרעי האשכוליות מכילה את הבריאות הזו בתוכה ועל ידי כך - היא יכולה לעזור לנו ללחום בווירוס ההרפס ולהתגבר על הדלקת בקלות.