ליחה היא תופעה מעיקה, שכולנו מכירים מתחושה ראשונה. ליחה נוצרת בגרון שלנו עקב הצטברות של חיידקים, מפגעים סביבתיים כמו אלכוהול או עשן, אכילה של מאכלים המגרים ליחה כגון פירות הדר, קפה ושוקולדים או זיהום פטרייתי באזור.

אופן הפעולה של ליחה תקועה בגרון:

הליחה שלנו לרוב לבנה משום שהיא מכילה שני רכיבים: חיידקים וכדוריות דם לבנות. כדוריות הדם הלבנות עוטפות את הגורמים המזיקים באזור תרופות סבתא ליחה תקועה בגרון שלנו וכאשר אנו יורקים אותן, אנו מנקזים את החיידקים החוצה.

ליחה צהובה מעידה כי כמות החיידקים בגופנו גדולה וכי כמות כדוריות הדם הלבנות שמתמודדות עמה היא מועטה. כאשר מדובר בזיהום בקטיריאלי, לדוגמא, כדוריות הדם הלבנות יתקשו להרוג את החיידקים בגרון ואף לא ירצו כי הגרון שלנו יסבול מההשלכות של הפעולות הללו, כגון העלאת רמות הדלקתיות באזור הגרון.

מסיבה זו הנוגדנים גוררים את החיידקים לקשרי הלימפה (מעברים של הנוגדנים בגופנו למחזור הדם ומקומות שונים בגופנו) והורגים אותם שם. בתום מעשה נותרת רק פסולת שיש לפנות.

כאשר כמות החיידקים גדולה מדי או שמערכת החיסון שלנו חלשה מדי, לעיתים גופנו יתקשה להצליח להוציא את כל הפסולת של החיידקים מקשרי הלימפה, כך שנוכל לירוק אותם כפסולת מגופנו. במצבים אלו נזדקק תרופות סבתא ליחה תקועה בגרון.

2 תרופות סבתא לליחה תקועה בגרון:

• שמן אורגנו – שמן פראי, חזק ואיכותי, שידוע ביכולותיו האנטי-דלקתיות, אנטי-בקטריאליות ואנטי-פטרייתיות. הוא עשיר בנוגד החמצון קרבקרול, אשר מעניק לגופנו תוספת אנרגיה, מסייע להילחם בחיידקים שונים, לנקז אותם מגופנו ואף להגן על גופנו מפני פלישתם אליו מלכתחילה.גם הוויטמינים שמכיל שמן האורגנו, A ו- C, הם נוגדי חמצון התורמים לחיזוק מערכת החיסון לנו, ויסות פעילותה של מערכת החיסון, החלמה מהירה של פצעים ונגעים וכמובן תרופות סבתא ליחה תקועה בגרון שלנו.

• נעשיר את גופנו בנוזלים – פעמים רבות אנו נתמודד עם תרופות סבתא ליחה תקועה בגרון משום שגופנו יהיה מיובש או חסר בנוזלים. הנוזלים מסייעים לייעל את כלל תהליכי חילוף החומרים של גופנו, כולל תהליכי הפינוי והניקוי. אם נעשיר את גופנו בנוזלים, נוכל לייעל את פעילותם של קשרי הלימפה שלנו ולהקל על תרופות סבתא ליחה תקועה בגרון. מים חמים או תה אף עשויים להקל על פעילותה של מערכת החיסון שלנו ולהוסיף ולייעל את תהליכי הניקוי של גופנו.