תשלובת חלבונים ממספר סוגי חלבון שונים

 

כשאנו אוכלים ארוחה מלאה ומסודרת לרוב אנו משתדלים לצרוך פחמימות, חלבונים ושומנים חיוניים בכדי שגופנו יוכל להשיג מאותה ארוחה את כל היתרונות שאותם אבות המזון מספקים לנו. לכל חלק בארוחה יש תפקיד משלו אך הפעם בחרנו להתמקד בחלבונים. מסתבר שבדיוק כמו שיש סוגים שונים של פחמימות - פחמימות פשוטות ופחמימות מורכבות, יש גם סוגים שונים של חלבונים. השוני בא לידי ביטוי בעיקר בקצב הספיגה שלהם בגוף.

 

בכדי שנבין את אותה השפעת ספיגה משתנה של תשלובת חלבונים, חיוני לשים את הדעת על תפקידם בגופנו. החלבונים הם אבני הבניין העיקריים ומשתתפים בייצור הרקמות, השרירים והתאים במוח. הם חשובים לגדילה אופטימלית ולחידושם של התאים והרקמות. יחד עם זאת, בכדי שהחלבון יוכל לבצע את תפקידיו כמו שצריך, הוא זקוק לאותן חומצות אמינו. החלבון גם אחראי על הפעלת האנזימים, הוא משתתף במנגנוני איזון הורמונליים, מגן על הגוף, כלומר נחשב במצבים רבים לנוגדן הנלחם בוירוסים ואף נאגר בגוף למטרות אנרגיה במצבים של חוסר איזון תזונתיים. תשלובת חלבונים היא סוג אחד יחיד ומיוחד של אבקות החלבון

 

ספיגת חלבונים בגוף

 

בכדי שהחלבון ייספג במערכת העיכול, הוא עובר תהליך אנרגתי מאומץ של הקיבה. זו הסיבה שאין צורך בכמות גדולה של חלבון, כמות כזו עלולה להגביר את זרימת הדם ולהוביל לתחושת עייפות. כאמור, יש סוגים שונים של חלבונים. חלבוני החלב לדוגמא מתחלקים לשני סוגים - חלבון הקזאין שהוא למעשה 80% מהחלבונים וחלבון מי הגבינה המבוקש המהווה 20% מהחלבונים. החלב עצמו מכיל חלבונים, אנזימים, פפטידים ועוד. חלבון מי הגבינה   מספק לגופנו הרכב מושלם המכיל חומצות אמינו ולו זמינות ביולוגית חלבונית גבוהה במיוחד. כאשר אנו צורכים תשלובת של חלבונים, בין אם בזמנים הסובבים את האימון ובין אם באופן כללי אנו משיגים מקסום אופטימלי של כל אותם תהליכים בהם החלבון משתתף, אותם תיארנו לעיל. צריכה של חלבון מי הגבינה לדוגמא,  חופפת להפרשתו הטבעית של הורמון הגדילה האחראי על בניית השרירים בגופנו. הוא בעל מנגנון ספיגה מהיר במיוחד ולכן הוא מזרים את חומצות האמינו לשרירי השלד באופן אפקטיבי. הבעייתיות עם חלבון זה טמונה בעובדה שהוא פועל בטווחים קצרים מאוד.

 

ספיגת תשלובת חלבון

 

כשאנו מתאמנים באופן אינטנסיבי, תהליכי קטבוליים מתרחשים לאורך זמן וזו הסיבה שלעתים, אין זה מספיק לצרוך אך ורק את חלבון מי הגבינה. לעומת זאת, אם נשלב את חלבון מי הגבינה יחד עם חלבון הקזאין- חלבון המתעכל באיטיות רבה, גופנו יהנה גם ממנגנון ספיגה איטי מאוד. זו הסיבה שחלבון הקזאין חיוני לצריכה לפני השינה - הוא מאפשר לגוף להנות מתהליך אנאבולי מתמשך ורציף לאורך זמן.

 

אז אם אתם מחפשים מוצר איכותי המספקת תשלובת חלבונים ייחודית, מוצר המכיל בנוסף לשני סוגי חלבונים חיוניים אלו, גם חלבונים נוספים שייספגו בגוף בקצבים מגוונים נסו את דימטייז עלית פיוז׳ן 7. מנת הגשה של דימטייז עלית פיוז׳ן 7 מספקת 7 חלבונים שונים: חלבון מי גבינה מבודד מפחמימות ושומנים, חלבון חלב מבודד, חלבון ביצה, תרכיז חלבון מי גבינה, חלבון הקזאין ועוד. כך גופנו יוכל לעצור את התהליכים הקטובליים שמתרחשים בזמן האימון ולהנות מבנייה מחודשת של שרירים ורקמות, תהליכי התאוששות אופטימליים לאורך זמן ולמקסם את כל היתרונות שיש בסוגים שונים של חלבונים. בשונה מדימטטיז עלית פיוז׳ן 7 שנחשבת לתשלובת חלבונים איטית שכן היא משלבת הן את חלבון הקזאין והן את חלבון מי הגבינה, אבקת חלבון אלפא היא תשלובת חלבונים מהירה הטובה ביותר שיש בשוק תוספי המזון לספורטאים. היא מיוצרת מחלבון מי גבינה וחלבון מי גבינה איזולט טהור הנספגים בגוף במהירות רבה ומעודדים תהליכים אנבוליים. 

עוד על חלבונים אחרי אימון