חמש שיטות טבעיות להעלים כתמי שמש מהפנים

אין כמו השמש. היא מקור האנרגיה של העולם. היא מעניקה לנו ויטמין D, ימים קסומים על חוף הים וגם כתמי שמש על הפנים. היום אנחנו כבר יודעים שככל שהשמש שלנו היא נפלאה ככה היא גם יכולה להיות קטלנית. אך בין כל התופעות הקטלניות הנגרמות כתוצאה מחשיפת יתר לשמש, קיימת גם תופעה אשר אמנם לא מסוכנת, אך בהחלט אינה נעימה או אסתטית.

כתמי שמש, הם כתמים חומים אשר מופיעים על הפנים שלנו, כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש. מדובר בכתמים אשר אינם ממאירים ואינם מסוכנים, אך בהחלט יכולים לגרום לעוגמת נפש. לכן, על מנת ולסייע לכם להתמודד עם התופעה, ריכזנו עבורכם חמישה טיפים יעילים במיוחד, להיפטר מהכתמים.

מיץ לימון

הלימון עשיר מאוד בחומצה הנקראת לימונן, חומצה אשר ידועה בסגולותיה המבהירות ובייחוד יעילה להבהרת העור ועור הפנים בפרט. השיטה היא פשוטה מאוד- פשוט תסחטו מיץ לימון לתוך כוס, ובעזרת צמר גפן מירחו את המיץ על כתמי השמש. את המיץ תשאירו מספר דקות ותשטפו. אפשר לחזור על הפעולה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע. חשוב להקפיד ולא למרוח את מיץ הלימון על פצעים או גירויים בעור, אלא אם כן תחושת הצריבה של מיץ לימון על פצע פתוח, אינה מפריעה לכם.

חלב

חלב עשיר מאוד בחומצה לקטית. החמוצה הלקטית מקדמת את חידוש תאי העור ומבהירה כתמים באופן יעיל מאוד. בנוסף, החלב על כלל רכיביו, הוא מקדם לחות מעולה לעור הפנים. גם פה מדובר באופן שימוש פשוט ביותר: מורחים חלב על הפנים בעזרת צמר גפן, משהים למספר דקות ושוטפים במים קרים. ניתן ומומלץ לחזור על הפעולה באופן יומיומי לתוצאות מירביות.

כתמים על עור הפנים מהשמש

פפאיה

החומר הפעיל שבפפאיה, וזה אשר יעזור לכם להיפטר מכתמי השמש, נקרא פפאין. הפפאין הוא אנזים אשר תפקידו הוא לפרק חלבון, לסייע למערכת העיכול וגם למנוע תגובות דלקתיות. אך לעניינינו, הפפאין הוא מבהיר כתמים יעיל, ובריא במיוחד לעור הפנים. פשוט תחצו פפאיה בשלה לחצי ותעסו את עור הפנים עם בשר הפאפאיה. תשאירו את הנוזלים על הפנים לעשרים דקות ותשטפו במים חמים. תחזרו על הפעולה פעמיים ביום, עד שתבחינו כי הכתמים נעלמים.

חומץ תפוחים

חומץ התפוחים עשיר בשלוש חומצות- חומצה ציטרית, חומצה גליקולית וחומצה לקטית. שלושתן משמשות כמבהירות כתמים יעילות במיוחד בין אם בתעשיית הקוסמטיקה ובין אם בתעשיית מוצרי הניקיון. בנוסף, הגופרית שבחומץ התפוחים מסייעת לאזן את גוון העור. פשוט מירחו בנדיבות חומץ תפוחים על האזורים הבעייתיים, תשאירו למספר דקות ותשטפו במים קרים. ניתן לחזור על הפעולה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע.

כתמי שמש חומים על הגב

תמצית עלי זית

תמצית עלי הזית, נלקחת בלקיחה פנימית בצורה של תוסף תזונה. עלי הזית עשירים מאוד בנוגדי חמצון ובוויטמין E, וויטמין אשר משמש רבות את תעשיית הקוסמטיקה ולא בכדי. ויטמין E מספק שכבת הגנה לעור, עוזר להיפטר מעור מת, מייעל את פעילותן של חומצות השומן החיוניות ומתפקד כנוגד חמצון רב עוצמה. נטילה יומית של תמצית עלי הזית כתוסף תזונה, תשפר את מראה ובריאות העור מבפנים, החוצה.