אלו מזונות יעילים לשיפור הריכוז והזיכרון?

בעולם שתמיד מתפתח ושועט קדימה, אנחנו שואפים למקסם את היכולות שלנו. אנחנו, בני דור ה Y ודור ה X, נולדנו לתוך עולם אשר נמצא בהתפתחות טכנולוגית וחברתית אשר אין שני לה בעולם המודרני.

נדרש מאתנו להיות חדים, מפוקסים ושואפים קדימה, אבל אנחנו סה"כ בני אדם וזה לא תמיד פשוט להישאר בחוד החנית. לכן, אספנו עבורכם רשימה של מזונות אשר הוכחו כיעילים לשיפור הריכוז והזיכרון.

כורכומין

הכורכום הוא צמח רב שנתי ממשפחת הזנגביליים. את התבלין הצהוב המוכר לנו, מפיקים משורש הצמח. הכורכום עשיר באשלגן, חומצה אסקרובטית, בטא-קרוטן ומעכבי חמצון. החומר הפעיל בצמח הוא הכורכומין אשר לפי מחקרים עדכניים הוכח כמעכב תהליכי איבוד זיכרון כמו גם החמרה של מחלת האלצהייצר.

להזמנה ישירה של כורכומין לחץ כאן

דגי ים - אומגה 3

דגי ים הם מקור מצוין לחלבון עשיר בחומצות שומן מסוג אומגה 3. מחקרים מצאו כי דיאטה עשירה באומגה שלוש, מפחיתה את הסיכויים לחלות במחלת האלצהיימר או ללקות בשבץ מוחי. בנוסף, חלבון עשיר בחומצות שומן מסייע לשיפור הזיכרון וכושר הריכוז בייחוד ככל שאנו מתבגרים. לתוצאות מקסימליות מומלץ לצרוך שתי מנות דג שבועיות או לצרוך אומגה 3 כתוסף תזונה.

מזונות המומלצים לבריאות המוח

שוקולד מריר

שוקולד מריר איכותי מכיל כמויות גבוהות של אשלגן, ברזל, נחושת, מגנזיום ואבץ. אכילת שוקולד מריר פעמיים בשבוע יכולה להוריד את לחץ הדם ולשפר את זרימת הדם ללב ולמוח, דבר שמשפר את תפקודינו הקוגנטיבי ואף עלול למנוע התקפי שבץ. בנוסף, שוקולד מריר עשיר בפנתילאמין אשר גורם למוח שלנו לשחרר אנדורפינים- החומר המופרש ע"י המוח לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

להזמנה ישירה של כורכומין לחץ כאן

אוכמניות כחולות

אוכמניות עשויות לסייע בתהליכי זיכרון, למידה, קשב וריכוז ואף בריפוי ומניעה של מחלות ניווניות של המוח. זאת בזכות האנתוציאנין- נוגד חימצון חזק במיוחד אשר מעניק לאוכמניות את צבען. בנוסף, גם ויטמין B, ויטמין E, ויטמין C, סלניום, אבץ ומגנזיום מצויים באוכמניות בשפע וידועים בתועלתם לתפקודי המוח.

סלק

הסלק עשיר מאוד בניטרטים, אשר בתהליך העיכול הופכים לחומצה ניטרטית המגבירה את זרימת החמצן והדם למוח.. בנוסף, הסלק עשיר במנגן אשר על פי מספר מחקרים, מחסור בו עלול להוביל למספר הפרעות נוירולוגיות.

ביצים

חלמון ביצה אחד מכיל כ-300 מיקרוגרם של כולין. כולין הוא חומר המוצא של אצטיל כולין, אחד המוליכים העצביים (נוירוטרנסמיטרים) החשובים ביותר במערכת העצבים אשר בין השאר עוזר לווסת את המוח ותורם לחדות המחשבה.

פולי סויה ושעועית לבנה – פוספטידיל סרין

פוספטידיל סרין הוא פוספוליפיד המצוי על קרום התא. על פי מחקרים עדכניים, הוא מגביר את התקשורת בין תאי המוח ומעודד את תאי המוח לייצר דופמין, כאשר עלייה בכמות הדופמין במוח קשורה להגברת קשב וריכוז. פוספטידיל סרין ידוע כמסייע לחיזוק הזכרון, משפר את כושר הלימוד וצלילות המחשבה ואף עשוי למנוע דמנציה בגיל מבוגר.

פוספטידיל סרין כאמור מצוי באופן טבעי בשעועית לבנה ופולי סויה אך מומלץ ליטול אותו כתוסף תזונה המכיל ריכוז מספר של החומר על מנת להשיג תפוקה מירבית.

ישנם מזונות רבים המוגדרים כ'מזונות על'. רבים מהם הוכחו כמזונות יעילים ואף קריטיים לשיפור תפקוד המוח לכן חשוב לזכור כי תזונה מאוזנת ומגוונת הכוללת את כל אבות המזון וכל הצבעים היא המפתח לצלילות מחשבה ולבריאות גופנית ונפשית.

להזמנה ישירה של פוספדיל סרין - לחצו כאן